Kelmėje – tinklininkų iš Vilniaus A. Vasiljevo ir R. Juchnevičiaus pergalė.

Šį savaitgalį (liepos 18-19 d.) Kelmėje vykusiame Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio pirmajame etape nugalėjo vilniečių Artūro Vasiljevo ir Roberto Juchnevičiaus pora. Antrą vietą užėmė Marijampolės atstovai Matas Navickas bei Edvinas Vaškelis, trečią – šiaulietis Martynas Miliukas su kelmiškiu Gilbertu Kerpe.

Artūras Vasiljevas, 2012 m. Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionu tapęs su Andžejumi Savostenoku, šį kartą žaidė poroje su Robertu Juchnevičiumi.

Po finalo A. Vasiljevas kalbėjo: „Aš visada siekiu tik pergalės, šiose varžybose ir planavome pakliūti į stipriausiųjų ketvertą. Šiek tiek nustebino kitos į pusfinalius patekusios komandos – tikėjomės, kad juose žais favoritais laikyti Andrius Gaidys, Tomas Staševičius, Arūnas Kirsnys. Mes su Robertu kartu treniruotis tik pradėjome, bet jau visai neblogai sekasi – aš turiu sukaupęs taktinių žinių, o Robertas yra stipresnis tam tikruose elementuose, pavyzdžiui užtvaroje. Kartu ketiname žaisti ir toliau, dalyvausime ir kituose Lietuvos čempionato etapuose“.

Finale A. Vasiljevas ir R. Juchnevičius susitiko su jaunais Marijampolės tinklininkais, 2014 m. Jaunimo olimpinių žaidynių Nandzinge dalyviais Matu Navicku ir Edvinu Vaškeliu. Marijampoliečiai galingų padavimų dėka greitai išsiveržė į priekį ir pirmame sete buvo per plauką nuo pergalės, pirmaudami 20:17. Tačiau vilniečiai, sėkmingai sužaidę atkarpą, išlygino rezultatą 21:21, o marijampoliečiai pradėjo klysti ir pralaimėjo 22:24.

Apmaudžiai iš rankų išleidę pergalę pirmame sete, Edvinas Vaškelis ir Matas Navickas vėliau taip ir nebeatsigavo, tad vilniečiai iškovojo pergalę rezultatu 2:0 (24:22, 21:15).

Mažajame finale dar viena vilniečių Andžejaus Savostenoko ir Artūro Vincelovičiaus pora susitiko su šiauliečio Martyno Miliuko bei kelmiškio Gilberto Kerpės duetu, jame užtikrintą pergalę 2:0 (21:15, 21:11) šventė pastarieji.

Trečią vietą užėmęs Gilbertas Kerpė nebuvo labai patenkintas pasiekimu: „Turint galvoje apmaudžiai pralaimėtą pusfinalį ir lengvą finalą dėl trečios vietos, manau, kad galėjome užimti ir aukštesnę vietą. Pats čempionatas labai patiko – gera organizacija, viskas tvarkingai suruošta, ko kitur labai trūksta“.

Įdomu pažymėti, kad trijuose iš keturių į pusfinalius patekusių porų žaidė Lietuvos jaunių rinktinės, šiais metais dalyvavusios Europos U19 tinklinio čempionato atrankos varžybose Kroatijoje, nariai – Martynas Miliukas, Matas Navickas ir Artūras Vincelovičius.

Penktą – šeštą vietą pasidalino Andrius Gaidys su Artūru Bekišu ir Audrius Žagužauskas su Linu Petravičiumi, 7-8 liko Karolis Šlimas su Juliumi Mikučioniu bei Nerijus ir Romas Laužadžiai.

Varžybų prizininkai išsidalino 1000 EUR vertės Kelmės rajono savivaldybės įsteigtą prizų fondą, o taip pat ir rėmėjų skirtas dovanas.  Apdovanojimus nugalėtojams bei prizininkams įteikė Seimo narė Alma Monkauskaitė.

Antrasis Lietuvos vyrų ir moterų paplūdimio tinklinio čempionatų etapas vyks rugpjūčio 1–2 dienomis Rokiškyje, o finalinis – rugpjūčio 15–16 dienomis Vilniuje, „Credit24“ arenoje.