Neįtikėtino atkaklumo Lietuvos moterų tinklinio čempionato finale triumfavo „Heksa-ASU“

Nuotrauka: Augusto Četkausko

Tikru tinklinio spektakliu sekmadienį Kauno sporto halėje baigėsi Lietuvos moterų čempionatas, kuriame triumfavo Kauno „Heksos-ASU“ komanda.

Lietuvos čempionių titulą gynusios Jonavos „Achemos-KKSC“ tinklininkės po dramatiškos kovos 3:2 (16:25, 25:21, 15:21, 25:23, 15:11) nugalėjo Kauno ekipą ir išlygino serijos rezultatą 1-1. PagalLietuvos čempionato taisykles, tokiu atveju iškart buvo žaidžiamas auksinis setas. Atsigavusios po pralaimėjimo, kaunietės laimėjo auksinį setą 15:7 irtapo Lietuvos čempionėmis.

„Mes visą laiką tikėjome, kad laimėsime, bet rungtynių metu žaidimas banguodavo tai į vieną pusę, tai į kitą. Buvo nemažai įtampos ir pralaimėjimą antrajame mače lėmė keletas netikslių padavimų, keletas klaidų gynyboje. Prieš auksinį setą panelėms tik pasakiau, kad turim laimėti - dabar arba niekada. Mums tiesiog reikėjo žaisti savo žaidimą, kovoti dėl kiekvieno taško. Audringa atmosfera halėje jaunimui sukėlė sunkumų, nes jis nebuvo pratęs žaisti tokioj aplinkoje. Nenorėčiau išskirti atskirų žaidėjų, nes čempionatus laimi visa komanda. Norėčiau, kad kitais metais žaidėjos neišsilakstytų, bet tai priklausys nuo daug veiksnių“, - po rungtynių sakė „Heksos-ASU“ trenerė Vida Makauskienė.

Pirmąsias rungtynes šeštadienį kaunietės laimėjo 3:2 (22:25, 25:22, 28:30, 25:17, 16:18).

Po aštuonerių metų pertraukos ant Lietuvos pirmenybių prizininkų pakylos lipo Alytaus klubas. Alytaus „Prekybos-Paramos“ tinklininkės sekmadienį antrąkartą 3:0 (25:15, 25:15, 25:16) nugalėjo Vilniaus „SM Tauro-VTC“ ekipą.

„Pergalę lėmė komandos susižaidimas. Aštuonerius metus Alytus neturėjo medalių, todėl džiugu dėl šio laimėjimo. Šiais metais galėjome žaisti ir finale, bet pusfinalyje pritrūko patirties. Kitais metais bandysime būti aukščiau“, - pasakojo Alytaus komandos treneris Kęstutis Pačėsas.