Šiaulių, Raseinių ir Kelmės tinklinio klubai keliauja į pusfinalį

Savaitgalį paaiškėjo trys likusios Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinalio dalyvės. Kovą dėl pirmenybių apdovanojimų tęs Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos", Raseinių "Norvelitos" ir Kelmės "Etovio" komandos.

Po Baltijos lygos kovų prie Lietuvos čempionato prisijungusi Šiaulių ekipa turėjo gerokai pavargti su čempionės titulą gynusia "Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley-SM Tauro" komanda.

Prieš sezoną smarkiai atjaunėjusi, bet trimis legionieriais prieš lemiamas kovas pasistiprinusi sostinės komanda pirmose rungtynėse namuose šiauliečiams pralaimėjo po labai atkaklios penkių setų kovos 2-3 (13:25, 25:15, 19:25, 25:22, 7:15). Vilniaus komandai 24 taškus pelnė Jevgenijus Misiukas, 11 - Karolis Rimkus. Šiauliečius į priekį vedė 22 taškus surinkęs Arnas Rumševičius.

Antrosiose rungtynėse Šiaulių klubas namuose 3-1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:15) įveikė vilniečius ir pelnė kelialapį pusfinalį.

"Į seriją žiūrėjome labai rimtai. Vilniaus klubas turi stiprius legionierius, perspektyvų jaunimą. Taip pat ji yra aukšta komanda. Pergalę, manau, lėmė geresnis mūsų fizinis pasiruošimas. Darėme mažiau klaidų nei priešininkai", - kalbėjo Šiaulių ekipos treneris Modestas Strockis.

"Elgos-Master Idea-SM Dubysos" strategas pridūrė, kad šiauliečių tikslas yra patekti į Lietuvos čempionato finalą, bet neabejoja, kad pusfinalis su Marijampolės "Sūduva" bus labai sunkus.

"Pirmas setas tikrai buvo neblogas. Žaidėme lygiai, o galutinį rezultatą nulėmė Arno Rumševičiaus padavimai. Antrąjį setą laimėjome tikrai pelnytai, bet tai mums kainavo daug jėgų. Pusę trečio laikėmės lygiai, bet tada pavargome ir grįžti į rungtynes nepavyko, - įspūdžiais apie antrąsias rungtynes dalinosi vilniečių treneris Vasilijus Burakinskis. - Šiauliečiai daug taškų pelnė tiesiog po gerų savo padavimų ir mūsų klaidų priimant kamuolį - tam nereikia daug pastangų. Mes privalėjome žaisti sistemingai, bet ne viskas pavyko. Pritrūko jėgų ir meistriškumo, bet esant sąlygoms, tai pataisoma. Nors tikėjausi kitokio serijos rezultato, bet jis puikiai atspindi komandų žaidimą šį savaitgalį. Sveikiname Šiaulių komandą".

Pusfinalyje "Elga-Master Idea-SM Dubysa" žais su be pralaimėjimų žygiuojančia Marijampolės "Sūduva", kuri praėjusią savaitę du kartus nugalėjo Kauno "Starto-LSU" ekipą.

Dar vienas intriguojantis ketvirtfinalis vyko tarp Kelmės "Etovio" ir ambicingosios naujokės Klaipėdos "Amber Queen" ekipos.

Vis dėlto šįkart šioje serijoje dominavo patirtis. "Etovio" tinklininkai išvykoje 3-1 (23:25, 25:16, 28:26, 25:12), o namuose 3-0 (25:20, 28:26, 25:17) nugalėjo klaipėdiečius ir pelnė kelialapį į pusfinalį.

"Visų pirma, noriu padėkoti ištikimiausiems sirgaliams, kurie palaikė mus Klaipėdoje, o Kelmėje jų susirinko virš 250. Žaidėjai buvo atsidavę visu 100 proc. ir kovojo iki paskutinės minutes. Labai džiugu, kad tokio mažo miestelio komanda patenka tarp keturių stipriausių Lietuvos ekipų. Tai yra labai svarbu tiek žaidėjams, tiek rėmėjams. Mums tai buvo svarbus psichologinis barjeras, nes pralaimėjus ekipa baigė sezoną, - kalbėjo "Etovio" treneris Arnoldas Barauskis. - Klaipėdoje jautėsi įtampa, bet buvome pasiruošę varžovų žaidimu. Pirmajame mače klaipėdiečiai bandė priešintis, o po jo išanalizavome žaidimą ir įtikinėjome vaikinus, kad dar ne viskas baigta. Pergalės priežastys - didesnis noras, atsidavimas aikštėje, kiekvienas žaidėjas žinojo, ką turi padaryti. Pirmajame mače labai gerai žaidė Jaroslavas Bogdanovičius ir libero Arūnas Kirsnys, kamuolius puikiai skirstė Mantvydas Šuklys. Antrajame mače išskirčiau kapitoną Gediminą Guntarskį, kuris padarė išvadas ir žaidė agresyviau. Galiu pasakyti, kad dar nežaidėme savo geriausio tinklinio ir turime dar rezervo".

Pusfinalyje Kelmės klubas susitiks su vis geresnį žaidimą sezono antroje pusėje demonstruojančia Raseinių "Norvelita". Baltijos lygos kovų užgrūdinti raseiniškiai ketvirtfinalyje neturėjo didesnio vargo su Vilniaus VGTU tinklininkais. Išvykoje Raseinių klubas laimėjo 3-0 (25:21, 25:21, 25:13), o namuose 3-0 (25:17, 25:14, 25:18).

"Neabejoju, kad "Norvelita" bus favoritė, nes jie žaidžia Baltijos lygoje, stengiasi treniruotis profesionaliai, turėjo gerokai daugiau rungtynių šiame sezone. Bus labai sunku, bet mes rankų nenuleisime, šlifuosime savo žaidimą ir kovosime iki paskutinio kamuolio. Manau, kad pagal sudėtį esame silpniausi šiame ketverte, bet mes pažadame kovoti su visais ir galiu garantuoti, kad lengva su mumis niekam nebus", - pridūrė "Etovio" treneris A. Barauskis.