Vykomojo komiteto sankcijos

Lietuvos tinklinio federacijos Vykdomajame komitete buvo svarstomas nacionalinės kategorijos teisėjo V. Ruselevičiaus kreipimąsis dėl agresyvaus elgesio prieš teisėją pusfinalių varžybų metu, Kelmėje.

LTF VK, išnagrinėjusi teisėjo kreipimąsi ir išanalizavusi rungtynių vaizdo medžiagą iš Lietuvos tinklinio čempionato pusfinalių pirmųjų rungtynių Kelmėje, kurioje matoma, kaip Kelmės komandos žiūrovas, kuriam nepatiko teisėjo sprendimas, ne tik ne kartą atsidūrė žaidimo zonoje, kurioje jis neturėjo teisės būti, bet ir pribėgęs prie teisėjo bokštelio teisėjo atžvilgiu emėsi agresyvių veiksmų.

Vadovaudamasi 2017 - 2018 m. Lietuvos vyrų tinklinio čempionato nuostatų 6.9 punktu, kuriame įtvirtinama, kad už rungtynių vykdymui keliamų reikalavimų pažeidimus, kurie yra fiksuojami “rungtynių ataskaitoje”, aikštės šeiminikams skiriama LTF nustatyto dydžio nustatyta bauda, priėmė sprendimą skirti Kelmės tinklinio sporto klubui “Rūta” 400 Eur piniginę baudą už klubo sirgalių šiurkštų elgesį prieš rungtynių pirmąjį teisėją, neužtikrinant tinkamo žiūrovų (sirgalių) elgesio rungtynių metu savo varžybų salėje.

Skirtą baudą Tinklinio klubui pavesta susimokėti iki čempionato finalų pradžios (iki balandžio 6 d.), kitu atveju komanda neteks teisės toliau dalyvauti čempionate.

Be to, LTF VK priėmė sprendimą, kad prieš 2018-2019 m. Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pradžią bus dar kartą peržiūrėtas siūlymas dėl Kelmės tinklinio sporto klubo “Rūta” komandos galimo dalyvavimo pirmose 2018-2019 m. Lietuvos vyrų tinklinio čempionato varžybose be žiūrovų savo salėje.

Lietuvos tinklinio federacija primena, kad namų komandos, dalyvaudamos Lietuvos tinklinio čempionate, įsipareigojo ne tik užtikrinti čempionato nuostatuose įvardinamus techninius reikalavimus, bet ir savo žaidėjų, trenerių, komandų vadovų ir žiūrovų (sirgalių) elgesį. Dėl žiūrovų agresyvaus ar šiurkštaus elgesio teisėjas turi teisę nutraukti rungtynes ir įskaityti komandai techninį pralaimėjimą 0:3.

Lietuvos tinklinio federacija pabrėžia, kad ateityje netoleruos nepagarbaus, agresyvaus ir žeminančio elgesio LTF teisėjų ar oficialių asmenų atžvilgiu nei iš komandos žaidėjų, nei iš komandos vadovų, nei iš komandos sirgalių, nei kitų asmenų, dalyvaujančių organizuojamuose renginiuose.

Nutarimą galima rasti čia: http://www.ltf.lt/images/pdf/LTF_VK_nutarimas_70.pdf