"Baltijos ir Amerikos klinika" atvėrė lietuviams kelius į prestižinius pasaulio turnyrus

Pasaulio tinklinio federacijos (FIVB) 3 žvaigždučių Pasaulio turo Šveicarijoje išvakarėse UAB "Baltijos ir Amerikos klinika" ir Lietuvos tinklinio federacija pasirašė paramos teikimo sutartis, kuriomis suteikiama tikslinė parama Lietuvos paplūdimio tinklinio porai Arnui Rumševičiui ir Lukui Každailiui bei paplūdimio tinklinio sportininkams Artūrui Vasiljevui ir Mariui Malinauskui.

Lietuvos tinklinio federacija dėkoja Baltijos ir Amerikos klinikai, kurios pagalba suteikė galimybę Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinės nariams Arnui Rumševičiui ir Lukui Každailiui dalyvauti vienose iš aukščiausio rango pasaulio varžybose.

"Baltijos ir Amerikos klinikos"  paramos dėka vaikinams po sėkmingo pasirodymo FIVB 3 žvaigždžių Pasaulio paplūdimio tinklinio ture Kišo Salose Irane, iškovojus penktąją vietą ir užsidirbus 360 reitingo taškų, atsivėrė durys į kitas aukščiausio rango pasaulinio turo varžybas. Tai - kol kas aukščiausias vaikinų pasiekimas suaugusiųjų grupėje, kurio dėka mūsų pora pateko ir dalyvavo FIVB 5 žvaigždučių Pasaulio ture Fort Lauderlade (JAV), FIVB 3 žvaigždžių paplūdimio tinklinio Pasaulio ture Mersine (Turkijoje).

Šiuo metu Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius rungtyniauja  FIVB 3 žvaigždžių Pasaulio ture Liucernoje, Šveicarijoje, kuris yra vienas iš įskaitinių Europos čempionato turų. Vaikinų pora čia užtikrintai pirmose grupės kovose nugalėjo kaimynus Latvijos sportininkus 2:0 (21:13; 21:15), o vėliau 2-1 (21:14, 19:21, 15:9) nugalėjo penktąją vietą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmusius kubiečius Diazą Nivaldo ir Sergio Gonzalezą. Su šiuo laimėjimu šiems sportininkams atsirado didelė tikimybė patekti į finalinį 2018 m. Europos čempionato etapą.  Dar vienas įskaitinis Europos čempionato turas vyks Brazilijoje.

Baltijos ir Amerikos klinikos parama ir nuolatinis palaikymas buvo juntami ir istoriniame pirmajame Europos sniego tinklinio čempionate Austrijoje, iš kurio net dvi mūsų šalies sportininkų poros grįžo su medaliais.  Merginų duetas Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė Lietuvai parvežė aukso, o Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius – bronzos medalius.

Nuo šiol galimybę vykti į FIVB Pasaulio turus, kuriuose yra kaupiami reitingo taškai, turės ir paplūdimio tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Marius Malinauskas.

"Džiaugiamės draugyste su Baltijos ir Amerikos klinika. Jos parama yra labai reikšminga Lietuvos tinkliniui ir paplūdimio tinklinio sportininkams. Šios paramos dėka Lukui ir Arnui gerokai prasiplėtė galimybės dalyvauti aukščiausio rango varžybose, po kurių atsiveria kelias į Europos ir pasaulio čempionatus", – pasidžiaugė Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka. - Paplūdimio tinklinio reitingo taškų kaupimo sistema yra gana sudėtinga: jeigu nori patekti į Europos ar pasaulio čempionatą, privalai dalyvauti aukščiausio rango pasaulio turuose, kurie yra išsibarstę įvairiausiose pasaulio šalyse ir kontinentuose – Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Europoje, Azijoje".

"Deja, mūsų valstybės finansavimo, skirto rinktinės nariams, tokiam reitingo taškų kaupimui nepakanka. Sportininkams, siekiantiems aukštų rezultatų, neužtenka lėšų semtis patirties, kelti savo žaidimo lygį ir kaupti reitingo taškus, todėl dėl papildomų lėšų tenka kreiptis į privačius rėmėjus arba dalyvauti tik vietiniuose Europos turuose, kurių reitingo taškai nėra dideli, -- apie tinklininkų galimybes pasakojo D. Čerka. -- Tokie sportininkai kaip Ieva Dumbauskaitė, Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis turi ir kitų rėmėjų, tačiau potencialą turintiems sportininkams, tokiems kaip Artūras Vasiljevas, Urtė Andriukaitytė, Irina Zobnina tokia parama yra gyvybiškai svarbi. Šiuo metu Tailande, 1 žvaigždės pasaulio ture besivaržančios Urtė ir Irina ten išvyko taip pat "Baltijos ir Amerikos klinikos" dėka. Todėl labai džiaugiamės, kad nuo šiol kartu su Baltijos Amerikos klinika dirbsime Lietuvos tinklinio ir mūsų sportininkų labui".

Baltijos Amerikos klinikos vadovė Inga Malinauskienė taip pat džiaugiasi, kad gali prisidėti prie Lietuvos jaunimo perspektyvų paplūdimio tinklinyje: "Labai tikime šia sporto šaka, trenerių gabumais, žaidėjų nusiteikimu. Manome, kad šiandienė mūsų pagalba gali gabų Lietuvos  jaunimą atvesti iki olimpinių aukštumų. Paplūdimio tinklinis – labai grakštus ir elegantiškas sportas, smagu stebėti kaip vis daugiau jaunimo juo susidomi".