EEVZA Generalinės asamblėjos atgarsiai

Praėjusią savaitę Lietuvos generalinis sekretorius Andrius Gaidys dalyvavo Europos Rytų Zoninės Asociacijos (EEVZA) Generalinėje Asamblėjoje, kurioje buvo sprendžiami įvairūs klausimai dėl EEVZA organizuojamų renginių, dalinamasi EEVZA asociacijoje esančių narių iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Gruzijos, Lenkijos patirtimi, susijusia su varžybų organizavimu, tinklinio sporto šakos vystymu ir kt. klausimais. 

Generalinės asamblėjos metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Baltarusijos tinklinio federacija, kurioje susitariame dėl abipusio bendradarbiavimo ugdant jaunimą, organizuojant renginius, dalinantis gerąja praktika.

Svarbiausiu susitikimo klausimu tapo pasikeitusi Europos U-16/U-17 čempionato atrankos tvarka.

2019 m. bus taikomas naujas iki 16 metų amžiaus grupės merginų ir iki 17 metų amžiaus grupės vaikinų salės tinklinio Europos čempionato atrankos formatas. Europos čempionatas susidės iš dviejų atrankos (kvalifikacinių) etapų ir finalinio etapo. 

Pirmasis kvalifikacijos etapas bus organizuojamas kiekvienoje iš šešių Europos zoninių asociacijų. Lietuva priklauso EEVZA zonai. Pasibaigus registracijai CEV informuos, kiek kiekvienoje zonoje dalyvauja nacionalinių federacijų.  Kiekviena zoninė asociacija turės organizuoti kvalifikacinį etapą iki 2019 m. sausio 15 d. Zoninių asociacijų organizuojamame ture pirmąją vietą užėmusi komanda iš karto kvalifikuojasi į Europos čempionato finalį etapą.

Antrajame kvalifikacijos etape varžysis visos likusios šalių rinktinės iš daugiausiai 20 federacijų, kurios pirmajame kvalifikaciniame etape nepateko į finalinį Europos čempionato etapą. Numatoma, kad antrajame etape bus žaidžiama grupėse ir kiekviena rinktinė sužais su kiekviena. Kiekvienoje grupėje bus mažiausiai 3 ir daugiausiai 4 komandos. Kiekvienoje grupėje pirmąją vietą užėmusi komanda patenka į finalinį čempionato etapą. 

Tapo žinoma, kad pirmasis kvalifikacinis ratas berniukams bus organizuojamas EEVZOS Armėnijoje, o mergaitėms Lenkijoje.

“Iš vienos pusės tokia sistema džiugina – jei tu esi pakankamai geras, tu turi šansą po pirmojo atrankos rato patekti tiesiai į Europos čempionato finalinį etapą. Čia sudaroma galimybė siekti aukščiausių rezultatų. Taip pat suteikiama daugiau galimybių pasivaržyti su stipriausių tinklinio šalių komandomis, nes EEVZA sudėtį įeina Rusija, Latvija, Estija, Lenkija – žaidimas prieš tokias komandas tikrai gali duoti nemažai patirties ir bazę tobulėjimui. Iš kitos pusės vertinti šią sistemą kol kas dar anksti, nes tolimesnė atrankos eiga nėra aiški, ji paaiškės tik po to, kai užsiregistruos visos nacionalinės federacijos.” – su sistema supažindina Generalinėje asamblėjoje dalyvavęs Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Generalinės asamblėjos metu generalinis sekretorius taip pat apsikeitė nemaža patirtimi įvairių varžybų organizavimo klausimais su kaimynine Latvijos federacija, su kuria yra užsimezgę šilti ir draugiški santykiai.  Latvijos federacija pasidalino gerąja savo paplūdimio tinklinio nacionalinio čempionato organizavimo praktika, kuomet dalyvauti nacionaliniame paplūdimio tinklinio čempionate yra įtraukiami ir tinklinio klubai. Šią sistemą pilotinio projekto pagrindu mes pamėginsime išbandyti ir perimti jau šiais metais ir pažiūrėti, kaip ji galėtų veikti ir mūsų šalyje – plačiau apie ją papasakosime greitu metu. Taip pat buvo keliami klausimai apie teisėjų rengimą, apie Baltijos sporto mokyklų čempionato organizavimo klausimus ir kt.

“Iš Generalinės asamblėjos parsivežiau nemažai žinių ir idėjų, kaip tam tikras tinklinio sporto šakos vystymo problemas sprendžia mūsų kaimyninės federacijos, kurios turi sukaupusios tikrai didelį žinių bagažą ir praktiką, kuri yra sulaukusi didelio pasisekimo. Kai kurias kaimyninių šalių patirtis pasistengsime įgyvendinti ir mes, kad pamatytume, ar kitų šalių geroji praktika galėtų veikti pas mus ir atnešti gerų ilgalaikių rezultatų, kaip tai vyksta pas mūsų kaimynus” - savo įspūdžiais iš Generalinės asamblėjos dalinasi A. Gaidys.