Patvirtintos Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinės dalyvauti Europos U-18 ir U-22 paplūdimio tinklinio čempionatuose

Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinių vyr. treneris, vadovaudamasis 2017 m. spalio mėn. 16 d. LTF VK patvirtintų “Paplūdimio tinklinio visų amžiaus grupių (išskyrus suaugusiųjų) rinktinių, dalyvaujančių FIVB, CEV, EEVZA oficialiose varžybose, sudarymo ir atstovavimo rinktinei principų” (toliau –Rinktinių formavimo principai) 6, 7.3, 7.4 punktais, LTF VK pateikė siūlymą dėl 2018 m. Lietuvos jaunių U-18 ir Lietuvos U-22 paplūdimio tinklinio rinktinių formavimo ir dalyvavimo rugpjūčio 16-19 d. vyksiančiame Europos U-18 paplūdimio tinklinio čempionate Brno (Čekija) bei liepos 26-29 d. Jūrmaloje (Latvija) vyksiančiame Europos U-22 paplūdimio tinklinio čempionate. 

Lietuvos jaunių U-18 paplūdimio tinklinio rinktinės

Lietuvos jaunių U-18 merginų paplūdimio tinklinio rinktine buvo siūloma patvirtinti 2018 m. Lietuvos jaunių U-18 paplūdimio tinklinio čempiones Arianą Rudkovskają ir Gabrielę Petrauskaitę, merginų rinktinės treneriu Europos čempionate skiriant šių kandidačių trenerį Paulių Matulį. Gavus trenerio Pauliaus Matulio sutikimą eiti rinktinės trenerio pareigas, buvo patvirtinta Lietuvos jaunių U-18 paplūdimio tinklinio rinktinių sudėtis: Ariana Rudkovskaja/Gabrielė Petrauskaitė, rinktinės treneris – Paulius Matulis. Vadovaujantis aukščiau minėtų principų 7.4 punktu, Lietuvos jaunių U-18 merginų rinktinei buvo iškeltas tikslas – 1-9 vieta Europos U-18 paplūdimio tinklinio čempionate. 

Vaikinų grupėje pirmuoju Lietuvos jaunių U-18 paplūdimio tinklinio rinktinės treneriu buvo pasiūlyta skirti pirmąją vietą Lietuvos jaunių U-18 paplūdimio tinklinio čempionate užėmusios Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos trenerį Arnoldą Barauskį, antruoju treneriu – antrosios vietos nugalėtojų, Šiaulių sporto mokyklos “Dubysa”, trenerį Modestą Strockį. Šiems treneriams buvo paskirta atrankos būdu išsiaiškinti tarp 1 – ąją ir 2 – ąją vietas čempionate užėmusių ir kandidatais į rinktinę patvirtintų sportininkų, kurie iš jų bus patvirtinti į galutinę rinktinės sudėtį.

Gavus sutikimą eiti rinktinės trenerių pareigas iš vaikinų grupėje siūlomų skirti rinktinės pirmojo ir antrojo trenerių ir trenerių pateiktą galutinės rinktinės sudėties siūlymą, buvo patvirtinta Lietuvos jaunių U-18 vaikinų paplūdimio tinklinio rinktinės sudėtis: Erikas Makaras/Emilis Bartkus, pirmasis rinktinės treneris – Arnoldas Barauskis, antrasis – Modestas Strockis. Lietuvos jaunių U-18 vaikinų rinktinei iškeltas tikslas – 1-9 vieta Europos U-18 paplūdimio tinklinio čempionate.

 

Lietuvos U-22 paplūdimio tinklinio rinktinės

 

Po įvykusios kandidatų į U-22 paplūdimio tinklinio rinktinę atrankos, vyr. trenerio siūlymu 2018 m. Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktine Europos U-22 paplūdimio tinklinio čempionate Jūrmaloje (Latvija) merginų grupėje buvo patvirtintos Ievos Vasiliauskaitės/Irinos Zobninos ir Gerdos Grudzinskaitės/Rugilės Grudzinskaitės poros. Pirmąja pora Lietuvos U-22 merginų rinktinėje buvo patvirtintos Ieva Vasiliauskaitė/Irina Zobnina, antrąja pora – Gerda Grudzinskaitė/Rugilė Grudzinskaitė. Antroji paplūdimio tinklinio rinktinės pora į čempionatą vyksta savo lėšomis. 

Vadovaujantis Rinktinių formavimo principų 7.4. punktu pirmajai merginų rinktinės porai iškeliami tikslai – 1-9 vieta Europos U-22 paplūdimio tinklinio čempionate, antrajai porai, į čempionatą vykstančiai savo lėšomis, tikslai nėra keliami. Merginų U-22 paplūdimio tinklinio rinktinės treneriu Europos U-22 čempionate buvo paskirtas Marius Vasiliauskas. 

Po įvykusios atrankos į vaikinų paplūdimio tinklinio rinktinę dalyvauti š.m. Europos U-22 paplūdimio tinklinio čempionate Jūrmaloje (Latvija) LTF vyr. trenerio siūlymu buvo patvirtinti - Patrikas Stankevičius ir Matas Navickas, rinktinės treneriu Europos U-22 čempionate skiriamas Tadas Donėla. Lietuvos U-22 vaikinų paplūdimio tinklinio rinktinei keliami tiksliai Europos čempionate - 1-9 vieta.

Tuo pačiu galima pasidžiaugti, kad vaikinai jau intensyviai pradėjo savo pasiruošimą Europos U-22 paplūdimio tinklinio čempionatui ir penktadienį iš Lenkijoje vykusio Plaza Open paplūdimio tinklinio turnyro parsivežė ne tik patirtį, bet ir bronzos medalius. 

 

Linkėjimus Patrikui ir Matui siunčia Plaza Open turnyro organizatoriai: https://www.facebook.com/PlazaOpen/

 

Nutarimą dėl Lietuvos jaunių U-18 ir U-22 rinktinių formavimo galima rasti čia: https://goo.gl/dHQb3P