Patarimai sportuojantiems vasarą

Kol mūsų sportininkai siekia savo tikslų įvairiuose karštuose pasaulio kampeliuose, mes tikime, kad ir visi tinklinio mėgėjai taip pat neatsilieka savo fiziniu aktyvumu ir neapleidžia savo sporto net ir karštuoju metu. Mes džiaugiamės ir dėkojame, kad šalia turime draugus ir tikrus savo srities profesionalus – “Baltijos-Amerikos Klinika”, kuri visais metų laikais rūpinasi Lietuvos tinklininkų sveikata ir visada skubiai suteikia pačią profesionaliausią pagalbą! Ačiū Jums sako ir Matas Navickas, kuris, Jūsų dėka ne tik greitai atsigavo, bet ir sėkmingai atsistojo ant kojų ir ruošis kitiems sportiniams iššūkiams!

O štai keletas “Baltijos - Amerikos Klinikos” patarimų aktyviai sportuojantiems bei visiems, kurie stiprina savo sveikatą šiltuoju metų laiku ir daug laiko praleidžia lauke:

Ilgalaikis saulės poveikis sukelia nudegimą (paraudimą, skausmą, pūsles), saulės ar šilumos smūgį ir, netgi, melanomą (odos vėžį).

Rekomenduojame:

a) naudoti atitinkamo intensyvumo apsauginius kremus nuo saulės, gerti daugiau skysčių; 

b) nudegus odą, vėsinti pažeistą vietą, skausmą slopinti priešuždegiminiais vaistais (Paracetamoliu arba Ibuprofenu);

c) ištikus saulės ar šilumos smūgiui, nukentėjusiam suteikti pavėsį, vėsinti šalto vandens pavilgais, girdyti skysčius bei kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Vasarą aktyvūs ir įvairūs vabzdžiai. Vabzdžių įkandimai sukelia vietinę reakciją (odos paraudimą, patinimą, niežulį ar skausmą) arba bendrą viso organizmo reakciją (anafilaksinį šoką), kuri pasireiškia silpnumu, dusuliu, pykinimu, kraujospūdžio kritimu, sąmonės praradimu ir laiku nesuteikus pagalbos, mirtimi.

Rekomenduojame: 

a) įkandimo vietos nekasyti, vėsinti šaltu vandeniu ar šalto vandens pavilgais;

b) esant išreikštai vietinei reakcijai, tepti priešalerginiu tepalu ir gerti priešalerginius vaistus;

c) įtariant anafilaksinį šoką, suleisti vienkartinę Adrenalino injekciją (jeigu nukentėjęs turi su savimi) ir kuo skubiau kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Traumos - žaizdos, nuospaudos, svetimkūniai, lūžiai, išnirimai. Svarbu įsiminti, kad pažeidus odos vientisumą, susidaro palankios sąlygos infekcijos sukėlėjams patekti į vidų, gali kilti pūlingas uždegimas ar sepsis (kraujo užkrėtimas) ir, netgi, stabligė.

Rekomenduojame:

a) kiekvieną pažeidimą atidžiai įvertinti, praplauti tekančiu vandeniu, dezinfekuoti žaizdos kraštus bei aplinkinę odą ir uždėti sterilų tvarstį;

b) esant kraujavimui, dėti spaudžiamąjį tvarstį ir vykti į artimiausią gydymo įstaigą žaizdos susiuvimui arba kviesti greitąją medicinos pagalbą;

c) pastebėjus išskyras iš žaizdos, didėjant aplinkinių audinių paraudimui, tinimui, skausmui ir/ar pradėjus karščiuoti, kuo skubiau vykti į gydymo įstaigą;

d) įtariant lūžį ar išnirimą, imobilizuoti kaklą ir/ar pažeistą galūnę (ne mažiau, kaip 2 artimiausius sąnarius);

e) esant svetimkūniams, patiems nešalinti, bet vykti į artimiausią gydymo įstaigą arba kviesti greitąją medicinos pagalbą;

f) visais traumų atvejais, būtina pasitikslinti, ar reikalinga skubioji stabligės imunoprofilaktika.

"Baltijos - Amerikos Klinikos" kolektyvas sportininkams linki saugios ir sveikos likusios vasaros, o Lietuvos tinklinio federacija dėkoja, kad esate kartu!