Tarptautinis moksleivių turnyras gyvuoja 50 metų

Rugsėjo 22-23 dienomis Daugpilio (Latvija) vaikų ir jaunių sporto mokykla surengė tradicinį tinklinio merginų ir vaikinų turnyrą. Dalyvavo 12 merginų ir 8 vaikinų komandos.

Į jubiliejinį turnyrą latviai pakvietė kaimyninių valstybių jaunių komandas iš Minsko, Gardino, Molodečno (Baltarusija), Talino (Estija) ir Vilniaus, Kauno, Šiaulių sporto mokyklų.Mūsų šalies komandoms nepavyko įsiterpti tarp prizininkų, bet atkaklių rungtynių buvo užtektinai. Ketvirtąja vieta tenkinosi Šiaulių trenerio G. Pušnovo vaikinų komanda, kurios geriausieji žaidėjai Lietuvos rinktinės sudėtyje 2019 m. vyks į Jerevaną (Armėnija) dalyvauti Europos U-17 čempionato atrankos varžybose. Turnyro organizatoriai atkreipė dėmėsį į šiauliečių komandos jungiančio žaidimą. L. Pranys buvo pripažintas geriausiu turnyre. Jam įteiktas specialus prizas. Merginų grupėje ant aukščiausiojo garbės pakylos laiptelio užlipo Gardino (tren. N. Zagidulin) tinklininkės. Šalia atsistojo - Talino (II vieta) ir Molodečno (III vieta) komandos. Tarp vaikinų meistriškai žaidė Daugpilio I-oji rinktinė (tren. A. Adamovič ir B. Čolokjan). Sidabrinės spalvos medalius iškovojo antroji Daugpilio ekipa, o bronzinius – svečiai iš Gardino. 

 Į pusę amžiaus organizuojamą tradicinį turnyrą Daugpilyje turnyro organizacinis komitetas pakvietė ir buvusios Kauno tinklinio mokyklos vaikinų trenerį Vytautą Kirkliauską, garbės svečio teisėmis. 

" Pakvietimas sujaudino mane, - aiškina V. Kirkliauskas – ir pasakyti “ne” jiems negalėjau.  Su Daugpilio sporto mokykla (dir. V. Mojisejev) glaudžius ryšius pradėjome prieš 30 metų dar esant gyvam direktoriui V. Margevičiui. Iki tol į aukšto lygio turnyrą Daugpilyje iš Lietuvos vykdavo tik Panevėžio sporto mokyklos trenerio Z. Vansevičiaus treniruojamos vaikinų komandos. Turnyro dalyvius latviai kviesdavo ne tik iš buvusios sovietų sąjungos respublikų, bet ir užsienio. Į turnyrą labai norėjome su komandomis patekti ir mes. Kai pakeitėme panevėžiečius, su daugpiliečiais užsimezgė draugystė, kuria džiaugiamės lig šiol. Daugpiliečiai tapo pastoviais turnyrų dalyviais Kaune, o mes Daugpilyje." - prisiminu apie smagiai praėjusį savaitgalio turnyrą dalinasi V. Kirkliauskas.