Prieš naująjį sezoną – aukščiausio lygio trenerių kursai Vilniuje

Pirmadienį Vilniuje prasidėjo penkias dienas truksiantys Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) II lygio trenerių kursai. Šiuo metu tai yra aukščiausio lygio tarptautiniai tinklinio kursai, skirti treneriams. 2015 metais mūsų šalyje vyko FIVB pirmo lygio trenerių kursai.

FIVB II lygio kursai yra skirti jau pirmąją pakopą išklaususiems ir pažymėjimus gavusiems tinklinio treneriams, o sertifikatai yra pripažįstami visame pasaulyje.

Kursus veda daugiametės FIVB kursų organizavimo ir vedimo patirties turintis lektorius iš Vokietijos Christianas Kroegeris. Jis FIVB kursus veda jau nuo 1984 metų ir turi įgijęs filosofijos daktaro laipsnį sporto, pedagogikos ir psichologijos srityse. C. Kroegeris yra sukaupęs milžinišką patirtį vedant tarptautinio lygio kursus, treniruodamas nacionalines salės ir paplūdimio tinklinio komandas bei parašęs ne vieną mokslinę publikaciją.

Pirmadienį vyko kursų pristatymas, kurio metu visi mokymuose dalyvaujantys treneriai galėjo susipažinti su lektoriumi, o pastarasis paprašė kiekvieno iš trenerių prisistatyti ir papasakoti apie tai, kuo jiems patinka tinklinis. Šiuose tarptautiniuose mokymuose dalyvauja ne tik Lietuvos treneriai, bet ir jauni strategai iš Vokietijos, Airijos, Slovėnijos ir Bulgarijos. Tad šie kursai yra ne tik savęs tobulinimo galimybė, bet ir puiki proga susipažinti su tinklinio sporto šakos vystymųsi kitose šalyse.

"FIVB šiuos kursus padarė technologiškai kitokius. Anksčiau buvo lektoriaus dėstoma ir praktinė, ir teorinė dalis, o dabar teorinė dalis yra internete, todėl treneriai turi susipažinti su medžiaga, ją išmokti bei išlaikyti egzaminus nuotoliniu būdu. Treneriai turi būti aktyvūs ir savarankiški, nes jiems jų savarankiško darbo dalis padidėja – jie patys turi gilintis į teorinę medžiagą, atlikti užduotis ir spręsti testus. Praktinei daliai FIVB penkioms dienoms atsiunčia lektorių. Tokie kursai mūsų treneriams yra dar vienas žingsnis į priekį, kad Lietuvos tinklininkų rezultatai kiltų. Po tokių kursų didžiausias egzaminas treneriams – komandų, žaidėjų rezultatai. Manau, kad treneriai gali pasakyti, jog išlaikė egzaminą tik tada, kai jo auklėtiniai pradeda žaisti aukščiausiame lygyje", - kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka.

Po pirmosios pažinties su lektoriumi iš Vokietijos patenkinti liko ir Lietuvos tinklinio treneriai.

"Antro lygio FIVB kursai yra didelė privilegija Lietuvos tinklinio bendruomenei. Kursai turėtų labai praturtinti žinių bagažą. Ši savaitė turėtų mums duoti impulsą ir treneriai su naujomis idėjomis bei galbūt naujomis metodikomis gali pasiekti efektyvių rezultatų", - teigė Kauno "Rio-Starto " treneris Saulius Matikonis.

Lietuvos moterų salės tinklinio čempionatas startuos jau spalio pabaigoje, o vyrų – lapkričio pradžioje.

Šiuos kursus organizuoja Lietuvos tinklinio federacija, bendradarbiaudama su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio solidarumo programa, bei Tarptautine tinklinio federacija.