Intriguojančiame vyrų čempionate - šešios komandos

Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dalyvaus šešios komandos. Jos aktyviai ruošiasi sezonui ir kone visos ekipos taikysis į pirmenybių medalius.

Naujajame Lietuvos čempionate dalyvaus nugalėtojos titulą ginanti Marijampolės "Sūduva", Vilniaus "Flamingo Volley", Šiaulių "SM Dubysa", Klaipėdos "Amber Queen", Kauno "Rio-Starto" ekipos ir vicečempionas Kelmės "Etovis".

Lietuvos vyrų čempionatas bus vykdomas trimis etapais – atrankiniu, atkrintamuoju ir finaliniu. Atrankiniame etape bus vykdoma trijų ratų sistema, atkrintamosios varžybos bus žaidžiamos iki dviejų pergalių, o esant rezultatui 1:1, bus žaidžiamas papildomas susitikimas. Pusfinalyje bus žaidžiama iki trijų pergalių.

Visose komandomis per vasarą įvyko nemažai pokyčių, o daugumoje iš jų komplektacija dar nėra baigta. Ekipų treneriai neabejoja, kad šiemet čempionatas bus kaip niekad įtemptas ir atkaklus.

"Mūsų komanda šiemet stipriai atsinaujins. Septynis žaidėjai šiemet pas mus nebežais, tačiau liko senbuviai, o prie jų renkame naujus žaidėjus. Dar galutinės sudėties neturime, bet per draugiškus turnyrus jau daugiau mažiau žaidėjus atsirinkome. Tikimės, kad ir šiemet būsime konkurencingi, - sakė "Sūduvos" treneris Romas Sujeta. – Visos komandos tapo įdomesnės, nes žaidėjai perėjo iš vienų komandų į kitas ir klubų pajėgumas išsilygino. Praėjusiais metais Lietuvos čempionate buvo porą silpnesnių komandų, tai dabar tokių nebeliko. Reikės kautis kiekvienos rungtynėse".

Praėjusiame sezone kiek netikėtai be medalių likusi Šiaulių "SM Dubysos" ekipa šiais metais taip pat gerokai pasikeitė ir tikisi sugrįžti ant prizininkų pakylos.

"Šiais metais nedalyvausime Baltijos lygoje, nes norime padaryti pertrauką ir pasikrauti naujų jėgų. Šiemet mūsų komandoje yra daug jaunų žaidėjų ir keli vyresni. Norime, kad jaunimas įgyti daugiau patirties, o įdomus Lietuvos čempionatas padės jiems to įgauti. Stengsimės kovoti su visomis komandomis ir pasiekti kuo daugiau pergalių", - pasakojo šiauliečių treneris Modestas Strockis.

Ambicijų neslepia ir sparčiai tobulėjanti Kauno "Rio-Starto" komanda.

"Pokyčiai komandoje labai dideli, nes turime sukomplektavę komandą pagal mano viziją. Yra stipri konkurencija tarp vaikinų. Norime, kad ta konkurencija būtų sveika, kad žaidėjai konkuruoti su pačiais savimi, kad kiekvieną dieną tapto geresniais negu buvo dieną prieš. Taip galvodami, jie privers tobulėti savo konkurentą dėl pozicijos. Kol kas labai džiaugiuosi matydamas didelį norą, - mintimis dalinosi "Rio-Starto" strategas Saulius Matikonis. – Įsivaizduoju, kad šiemet visų šešių Lietuvos čempionato komandų pajėgumas bus labai panašus. Dėl to gali būti labai įvairūs rezultatai ir trys ratai bus tikrai įdomūs. Vietas prognozuoti labai sudėtinga".

Neabejojama, kad į aukščiausias vietas vėl taikysis vicečempionas Kelmės "Etovio" klubas, o dar labiau sustiprėjusios į kovą stos ir Vilniaus "Flamingo Volley" bei Klaipėdos "Amber Queen" komandos.