Garbingo jubiliejaus proga sveikiname Zitą Jankienę

Šilta ir saulėtą savaitgalį savo 80-ties metų jubiliejų atšventė Zita Jankienė! Dėkojame ilgametei trenerei ir tinklinio sporto šakos puosėlėtojai sveikatos, jėgų kasdienoje ir tokių pat saulėtų iš šviesių dienų, kurios lydėjo gimimo dienos proga! Ilgiausių Jums metų!

Zita Jankienė (Pranckūnaitė) gimė Joniškėlio raj. Meškalaukio kaime. Keturis metus (1957-1960 m.) studijuodama tuometiniame Lietuvos valstybiniame kūno kultūros institute, būsima tinklinio specialistė žaidė ne tik Kauno miesto tinklininkių komandoje ir du metus iš eilės 1958, 1959 iškovojo Lietuvos čempionatų “auksą”, bet buvo ir Lietuvos rinktinėje, kuri atstovavo šalį buvusios sovietų sąjungos Tautų spartakiadoje Maskvoje. O dar  su Kauno “Žalgirio” moterų rankinio rinktine 1957 m. Voroneže (Rusija) pelnė buv. SSSR čempionės titulą.

Nuo 1964 metų sėkmingai treniravo tuometinės Kauno tinklinio mokyklos jaunučių, jaunių ir jaunimo mergaičių komandas, kurios Lietuvos čempionatuose užimdavo 1-ąsias vietas. Buvo ir šio amžiaus Lietuvos rinktinių trenere. Z. Jankienės auklėtinės G. Vitkutė, R. Fiodorova, R. Jurkulnevičiūtė, D. Petkutė, V. Mažuknaitė žaidė Lietuvos moterų rinktinėje, o A. Masilionytė, N. Urbonavičiūtė, D. Borneikaitė reprezentacinėje Kauno “Dinamo” komandoje.

1994 m. Z. Jankienė baigė trenerės karjerą, bet liko toje pačioje mokykloje (direkt. V. Margevičius), nes buvo paskirta direktoriaus pavaduotojos pareigoms. Po 2001 metų Kauno miesto sporto mokyklų reorganizacijos, sujungus gimnastikos ir tinklinio mokyklas, Z. Jankienė tęsė darbą naujoje - Kauno centro sporto mokykloje. Jai teko tinklinio padalinio metodininkės pareigos.

Z. Jankienės pedagoginis darbo stažas – 48-eri, o trenerės – 34-ri metai. Ji apdovanota Lietuvos Respublikos trenerio ženklu (1978), Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento medaliais “Už nuopelnus Lietuvos sportui” (1988 1998) ir “Už nuopelnus moksleivių sporte”(1988).