Įspūdingame renginyje – Lietuvos paplūdimio tinklininkų triumfas ir nematyti teisėjų sprendimai

DELFI sporto centre vykusio įspūdingo „Tinklinio Naktis powered by Baltijos Amerikos klinika“ renginio metu, renginio herojais savo sirgalių akivaizdoje tapo Lietuvos paplūdimio tinklininkai Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius. Lietuvos duetas po 3 setų įspūdingos kovos įveikė į Lietuvą atvykusias pasaulinio lygio tinklinio žvaigždes iš Latvijos Aleksandrą Samoilovą ir Edgarą Točą.


E. Točas dar šiemet laimėjo FIVB keturių žvaigždučių turnyrą Olandijoje, žaibiškai šoktelėjo į pasaulio elito dešimtuką ir šiuo metu tęsia savo augimą ir ruošiasi patekimui į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, o A. Samoilovas yra 2015 metų Europos čempionas, daugkartinis Europos pirmenybių prizininkas ir olimpinių žaidynių dalyvis. Palaikomi savo namų sienų, lietuviai demostravo puikų žaidimą ir sukūrė tikrą šou, akistatą stebėjusiems žiūrovams. Ši Lietuvos paplūdimio tinklininkų pora, siekianti įveikti jau kitais metais prasidėsiančių atrankų į 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes barjerą, žiūrovams demonstravo puikią formą ir pranoko savo varžovus visuose setuose. Negailestingi L. Každailio smūgiai ir A. Rumševičiaus padavimai padėjo rungtynes baigti rezultatu 2-1 (21-18; 20-22; 15-7) lietuvių naudai.

Fantastišką lietuvių žaidimą pagyrė ir olimpinių žaidynių dalyvis ir trečiąjį pasaulio reitingą turintis A. Samoilovas : „Mes negalėjome prisiimti kamuolių gynyboje, dėl to negalėjome užpulti – vaikinai puikiai visą laiką kontroliavo kamuolį ir puikiai sužaidė šį kartą“.

„Šiandien neparodėme geriausio savo žaidimo, nes pirmą kartą po ilgo laiko žaidžiame uždaroje patalpoje, bet vaikinai pademonstravo tikrai puikų žaidimą, kitą kartą bus revanšas“ – juokais pridūrė E. Točas.

L. Každalis padėkojo gausiai susirinkusiam žiūrovų būriui: „Mūsų pergalę lėmė tiek daug žiūrovų, kurie savo palaikymu sukūrė nuostabią atmosferą. Ačiū visiems už tokį palaikymą“ – po kovų padėkojo L. Každailis.

Įdomu tai, kad šio mačo metu rungtynių teisėjas privertė visą žiūrovų būrį nuščiūti. Varžybų metu teisėjas A. Rumševičiui parodė dar nematytą – žalią kortelę. Tai buvo pirmas kartas, kuomet Lietuvoje žaidėjui buvo parodyta ši kortelė, reiškianti žaidėjo kilnaus sporto („Fair play“) veiksmą, kuomet A. Rumševičius, prisipažino padaręs klaidą ir pelnytai grąžino tašką varžovų pusei. Žalia kortelė – tai nauja iniciatyva, kuria norima atkreipti dėmesį į kilnaus ir sąžiningo sporto svarbą. Pirmą kartą ši kortelė neseniai buvo parodyta per Italijos Super Taurę, siekiant išvengti ginčų ir mačų peržiūrų per varžybas bei skatinant sąžiningą žaidimą.

„Šiais metais „Tinklinio naktis“ buvo vienas stipriausių renginių tinklinio entuziastams. Visa tai tinklinio bendruomenei padovanojo renginio mecenatas – „Baltijos Amerikos klinika“, kuris daug dėmesio skiria tinklinio sporto šakai ir kurio dėka mūsų šalies stipriausiems sportininkams buvo daug lengviau siekti savo užsibrėžtų tikslų. Mes norėjome, kad „Tinklinio naktis“ būtų tikra šventė tinklinio mėgėjams, o profesalams padėtų užmegzti tarpusavio ryšius su savo publika ir sekėjais. Džiaugiamės, kad tai pavyko!“, – renginiu džiaugėsi Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Na, o Latvijos tinklinio žvaigždės, rengino metu vykusiame interaktyviame pokalbyje su žiūrovais palinkėjo visiems sportininkams ir tinklinio entuziastams siekti savo tikslų ir svajonių, nes visos svajonės tampa realybe tik tuomet, kai sunkiai ir kryptingai dirbama.

Parodomąsias kovas galima pamatyti: https://goo.gl/Rucymw