Lietuvos vyrų tinklinio čempionate užgimsta I-oji lyga

Jau neužilgo prasideda Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas, kuris netikėta Lietuvos tinklinio federacijos narių iniciatyva taps Lietuvos vyrų A lygos tinklinio čempionatu. 

Lietuvos tinklinio federacijos Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą papildyti 2018 m. rugsėjo mėn. 21 d. LTF VK patvirtintus 2018-2019 m. Lietuvos vyrų tinklinio čempionato nuostatus, praplečiant Lietuvos vyrų tinklinio čempionatą 2018-2019 m. Lietuvos vyrų tinklinio 1 lygos varžybomis bei patvirtinti naują 2018-2019 metų Lietuvos vyrų tinklinio čempionato nuostatų redakciją.

Taigi, šį sezoną Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas susidės iš A lygos ir I-osios lygos. Šis pakeitimas įvyko Kauno tinklinio mėgėjų lyga iniaciatyva, kurie kreipėsi į Lietuvos tinklinio federaciją su pasiūlymu papildyti Lietuvos vyrų tinklinio čempionatą, už lygos vykdymą prisiimdami atsakomybę. 

“Šis Lietuvos tinklinio čempionato vykdymo projektas kilo visai netikėtai, KTML lygos vadovo Esmiraldo Sliežausko iniciatyva ir buvo mums šiek tiek netikėtas. Smagu, kad pamažu pasireiškia vis daugiau iniciatyvų, į mus kreipiasi nariai, privatūs klubai – bendraujame ir ieškome dialogo. Tikimės, kad šio bendradarbiavimo pagalba Lietuvos tinklinio čempionate atsiras kokybiška terpė komandoms, norinčioms žaisti Lietuvos tinklinio čempionate, tačiau pagal meistriškumą nusileidžiančioms aukščiausios (A lygos komandoms)” - savo mintimis apie šį sprendimą dalinasi LTF prezidentas Darius Čerka.

I-osios lygos atsiradimui pritarta viliantis, kad tai gali tapti puikiu impulsu Lietuvos tinklinyje pradėti vystytis tinklinio lygoms ir didėti konkurencijai tarp klubų, tokiu būdu prisidedant prie tinklinio sporto šakos vystymo. 

“Nors, iš pirmo žvilgsnio, šis čempionato formatas turi daug bruožų su prieš keletą metų vykusiu formatu, vis tik mes jį galime pavadinti nauju projektu. Prieš keletą metų LTF organizavo Lietuvos čempionatą ir atskirai I-os lygos varžybas, kuriose dalyvavo skirtingo pajėgumo komandos. Po to buvo nutarta apjungti šias varžybas į vieną Lietuvos čempionatą skirstant komandas į A ir B pogrupius pagal pajėgumą. Tačiau bandymas atsisakyti skirstymo į pogrupius neatnešė lauktų rezultatų. Dėl to, sulaukus KTML iniciatyvos ir išklausius jų minčių, nuspręsta grįžti prie atskirų lygų Lietuvos čempionate idėjos. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tarp lygų ne tik skirsis komandų pajėgumai, tačiau ir šių lygų varžybų vykdymo reikalavimai. Siekiant sudaryti sąlygas čempionate dalyvauti komandoms, kurios nori žaisti Lietuvos čempionate, bet, jų nuomone, pagal meistriškumą ir finansines galimybes nusileidžiančioms A lygos komandoms, bus keliami mažesni varžybų vykdymo reikalavimai. Nors esame pozityviai nusiteikę naujam sezono startui, ateitis parodys, kaip seksis įgyvendinti šį projektą šiame sezone ir kaip judėsime toliau” – iniciatyvai savo mintis dėstė LTF prezidentas.

KTML vadovas taip pat džiaugiasi bendradarbiavimo galimybėmis: “Daug metų organizuojant Kauno tinklinio mėgėjų lygos čempionatus, kiekvieno sezono pradžioje stengiamės ieškoti naujovių. Kartu su tinklinio entiuziastu Dariumi Baltrušaičiu pastebėjome nišą, kad būtų galima suorganizuoti čempionatą Lietuvos mastu toms komandoms, kurios pagal meistriškumą nesiekia LTF tinklinio čempionto stipriausių komandų lygio, tačiau kaip ir norėtų dalyvauti čempionate. 

Taigi manau, kad tokioms komandoms būtų įdomu žaisti savame lygmenyje su varžovais iš visos Lietuvos. Tuo tikslu ir buvo nuspręsta imtis veiksmų bei kreiptis į LTF pritarimo įgyvendinti šiai idėjai, kad viskas būtų organizuojama kartu su federacija ir federacijos žinioje. 

Mes, kaip organizatoriai, manome, kad esame įgiję pakankamai patirties rengiant Kauno miesto tinklinio pirmenybes, jose pildome statistiką, kurią kartu su rungtynių foto, aprašymais bei varžybų dalyvių komentarais operatyviai pateikiame tinklinio lygos bendruomenei. Tokius pat veiksmus stengsimės įgyvendinti ir Lietuvos tinklinio čempionato I-oje lygoje.” 

Taigi, naujasis sezonas bus kupinas iššūkių ne tik Lietuvos čempionato A lygos komandoms, bet nuo šiol ir I-ajai Lietuvos tinklinio čempionato lygai.

“Žinoma mums tai yra rimtas iššūkis ir nauja patirtis, tačiau manome, kad mums pavyks sėkmingai atlikti užsibrėžtus darbus. Aišku, labai daug priklausys nuo pačių komandų - dalyvių ir jų atlikto pasiruošiamojo darbo, nes tik visi kartu - tiek mes, tiek dalyviai, galime turėti puikų I-os lygos čempionatą. Na o ateitis parodys, ar reikalinga ši lyga, bet manome kad ji suras savo vietą Lietuvos tinklinio padangėje” – kalbėjo KTML vadovas. 

 Planuojama, kad I-oji lyga startuos jau lapkričio viduryje, apie tai visą informaciją skelbs KTML. 

Atsižvelgus į šiuos pakeitimus taip pat bus atliktos redakcijos ir priimtuose Lietuvos tinklinio teisėjų kategorijų suteikimo nuostatuose. 

Tikimės, kad šis gimęs projektas sėkmingai pajudės į priekį ir duos vaisių!

Su papildytais nuostatais galima susipažinti čia: https://goo.gl/rCj3fT