Tinklininkės parvežė Baltijos taurės bronzą

Estijos Pernu mieste vykusiame Baltijos taurės (Baltic Cup) tarptautiniame tinklinio turnyre viena iš perspektyviausiu Lietuvos jaunimo rinktinių parvežė bronzos medalius. Europos jaunių čempionato atrankai besiruošiančios Jolitos Kontvainienės ir Aleksandro Volobujevo auklėtinės užėmė trečiąją vietą 14-mečių merginų grupėje.

Mūsiškės paskutinę turnyro dieną vykusioje lemiamoje akistatoje dėl bronzos medalių 3-1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:17) įveikė Latvijos bendraamžes.

Pirmosiose dvejose rungtynėse mūsiškės pralaimėjo Suomijos ir Estijos rinktinėms. Nepaisant to, Lietuvos rinktinės trenerė J. Kontvainienė sugebėjo sutelkti merginas lemiamai kovai ir bendromis pastangomis buvo iškovota merginoms ypač reikalinga pergalė. 

"Rinktinei tai buvo pirmosios oficialios rungtynės, kurios daug ko išmokė, - įspūdžiais dalinosi J. Kontvainienė. - Merginos labai stengėsi, bet kartais vien pastangų neužtenka. Tokiose varžybose pamatai, ant kurių pečių galima užkrauti atsakomybę ir kas pajėgus tą atsakomybę nešti. Labai džiaugiuosi, kad nuo suolelio pakilusios žaidėjos sėkmingai pelnė taškus".

Kitos Lietuvos rinktinės 14-mečių ir 16-mečių grupėse iš Baltijos taurės grįžo be pergalių.

Lietuvos 14-mečių merginų ir 15-mečių vaikinų rinktinės ruošiasi šių metų gruodžio 13-18 dienomis Lenkijoje ir Armėnijoje vyksiantiems pirmojo Europos čempionato atrankos etapo turnyrams.

Baltijos taurės turnyras buvo vienas iš pasiruošimo atrankai etapų. Antrasis etapas bus lapkričio 23-25 dienomis Vilniuje vyksiantis olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimo turnyras. Jame dalyvaus Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir Estijos komandos.

Europos jaunučių čempionatas susideda iš trijų etapų. Jame šalys varžosi savo zonose (Lietuva priklauso Rytų Europos zoninei tinklinio asociacijai EEVZA). Grupių nugalėtojai pateks į finalinį etapą, o likusios šalys kovos antrajame atrankos etape.