Tęsiasi Lietuvos ir Ukrainos paplūdimio tinklinio draugystė

Jau tapo gražia tradicija, kad pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai metų pabaigoje Vilniuje sulaukia svečių iš Ukrainos. Visą savaitę kartu su Lietuvos sportininkais treniravosi ir žaidė keletas Ukrainos paplūdimio tinklininkų.

Talentingos ukrainietės Angelina Chmill ir Tatjana Lazarenko galėjo ne tik treniruotis, bet ir sudalyvauti pirmą kartą rengiamame atvirajame Lietuvos jaunių (iki 18 metų) uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionate. Vilniuje vykusiame etape ukrainietės iškovojo sidabro medalius.

"Tęsiasi draugystė su ukrainiečiais. Šįkart jie atsivežė jaunesnius žaidėjus, o vienas žaidėjas bando iš salės tinklinio pereiti į paplūdimio. Mums jie suteikia puikią progą pasižaisti prie naują paplūdimio tinklinio sezoną. Turėjome rungtynių trūkumą, todėl bandome tą pasivyti", - sakė Lietuvos paplūdimio tinklininkų treneris Tadas Donėla.

Pasak T. Donėlos, naujas paplūdimio tinklinio sezonas, kaip ir šiemet, prasidės jau metų pradžioje. Pajėgiausi Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną pradės jau sausio pradžioje Hagoje (Olandija) vyksiančiame Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) keturių žvaigždučių turnyre.

"Pastarosiomis savaitėmis nemažai akcentavome techninius dalykus, o dabar geriname susižaidimą ir tarpusavio supratimą", - pabrėžė T. Donėla.

Treneris džiaugėsi nauja Lietuvos tinklinio federacijos ir uždarų paplūdimio tinklinio aikštynų idėja – visą žiemą vykdyti uždarų patalpų jaunių (iki 15 ir iki 18 metų) čempionatus.

"Kol kas tai yra dar tik pati pradžia. Dar ne visi įprato prie šios naujovės, bet Vilniuje vykęs merginų turas buvo labai įdomus, atvyko komandos iš Latvijos, dalyvavo tos pačios ukrainietės. Tai parodo, kad tokie turnyrai yra naudingi ir kuo toliau, tuo daugiau turėtų atsirasti žaidžiančių", - svarstė T. Donėla.

Praėjusį savaitgalį "Kane's" arenoje Šiauliuose vyko antrasis 15-mečių čempionato etapas, kuriame aukso medaliais pasipuošė Povilas Varpiotas ir Danielius Čumakas (Klaipėdos tinklinis) ir Agilė Astapovičiūtė bei Dominika Lapytė ("Flamingo Volley").