Lietuvos tinklininkės išvyksta atstovauti Lietuvai pirmajame 2019 m. Europos sniego tinklinio ture

 

Jau rytoj pirmajame 2019 m. Europos sniego tinklinio ture dvi Lietuvos sniego tinklinio komandos mes iššūkį stipriausioms sniego tinklinio poroms!  Ieva Dumbauskaitė, Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė pateko į pagrindinį Europos sniego tinklinio turo turnyrą ir aikštelę išbėgs penktadienį, o antrajai Lietuvos komandai -  Rugilei Grudzinskaitei, Gerdai Grudzinskaitei ir Daivai Anuskevičiūtei rytoj teks pakovoti dėl kelialapio į pagrindinį. Šios merginos savo kovas pradės kvalifikaciniame turnyre! 

 

2019 m. Maskvos Europos sniego tinklinio turas bus pirmasis turas, kuriame įsigalios naujos sniego tinklinio taisyklės. Europos tinklinio konfederacija (CEV) kartu su pasaulio tinklinio federacija (FIVB), bendradarbiaudamos tarpusavyje siekia tobulinti šią tinklinio kryptį, kad sniego tinklinis taptų intensyvesnis, judresnis ir patrauklesnis tiek žaidėjams, tiek žiūrovams.

Todėl nuo šiol į sniego tinklinį bus galima registruoti komandą, susidedančią iš keturių žaidėjų -  aikštelėje matysime kovas tris prieš tris, o ketvirtasis žaidėjas galės pakeisti bet kurį aikštelėje esantį. Kaip ir anksčiau bus žaidžiama iki dviejų pergalių, tačiau atsiradus didesniam žaidėjų skaičiui, žaidimas ilginamas iki 15 taškų, žaidėjai keisis pusėmis kas penkis  taškus. 

Iš viso pirmajame 2019 m. Europos sniego tinklinio ture dalyvauja 32 komandos. Kovoms "Vodnij" stadione savo "būtsus" ir pirštines ruošia tikras tinklinio žvaigždžių desantas. Maskvoje savo jėgas ant sniego išbandys 2008 m. Pekino Olimpinių žaidynių čempionas salės tinklinyje Lloy Ball (JAV), komandoje su William Robbins, Kevin Owens ir Tomas Goldsmith. Amerikos atstovams buvo suteikta laisva korta, siekiant sniego tinklinį išplėsti ir į kitus kontinentus. Praėjusių metų Europos sniego tinklinio čempionas iš Rusijos Ruslan Daianov taip pat sugrįžta į tinklinio aikštelę kartu su Aleksandr Kramarenko ir Ostap Firstov, prie jų prisijungs ir kiti Rusijos sportininkai, parvežę ne vieną medalį iš Europos sniego tinklinio turų.

Mūsų merginoms iššūkį mes tokios žvaigždės kaip Michaela Knoblochova, Anna Dostalova iš Čekijos, kartu su Diana Zolnercikova bei gausus būrys buvusių Europos turų dalyvių ir čempionių.

Taigi, šalti tikrai nebus kada. Jau nuo rytdienos Lietuvos sportininkių laukia dar viena įdomi patirtis ir nauji įspūdžiai! Linkime saugių skrydžių, gero pasirodymo ir sėkmingo žaidimo!! 

Europos sniego tinklinio turo pusfinalių ir kovų dėl medalių transliacijas bus galima stebėti per Europos tinklinio platformą Eurovolley.TV.