Įspūdingai puolusi vyrų tinklinio rinktinė išgąsdino grupės nugalėtojus, tačiau pralaimėjo.

Liuksemburge vykstančioje 2015-ųjų Europos čempionato atrankoje Lietuvos vyrų tinklinio rinktinė dramatiškoje kovoje 2:3 (20:25, 25:22, 18:25, 25:20, 9:15) nusileido Moldovai.

Po 20 metų pertraukos sugrįžę į tarptautinę arena lietuvaičiai paskutinėse grupės varžybose pademonstravo kovingumą ir lygiai kovojo su geriausia grupės komanda, kuri iki šio mačo nebuvo pralaimėjusi nė vieno seto.

„Pralaimėti visad nemalonu, tačiau šiandienos varžybos atskleidė daugiau teigiamų, nei neigiamų dalykų. Rinktinė pagaliau parodė savo tikrąjį veidą. Mūsų jaunieji puolėjai atsikratė jaudulio, pirmosiose dvejose rungtynėse slėgusios atsakomybės naštos ir smūgiuodami buvo tiesiog nesulaikomi. Moldavų blokuotojai per keturis setus neturėjo jokių šansų. Jungėjai Olegas Čebialis ir Mantvydas Šuklys kūrybingai skirstė kamuolius, o Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius pasinaudodavo sukurtomis progomis. Penktadienio mače su Liuksemburgu mums virpėjo kinkos, vakar su Izraeliu žioplai klydome, o šiandien buvome kovingi, komandiški ir pasitikintys savimi. Tiesiog fantastiškai sužaidė turnyre debiutavęs Martynas Kolodavičius. Iki tol nei minutės aikštelėje nepraleidęs „opozitas“ pelnė 20 taškų ir tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju,“ – teigiamus pralaimėjimo aspektus vardijo vyriausiasis treneris Ramūnas Barauskis.

Puikias rungtynes sužaidęs Martynas Kolodavičius kukliai vertino savo indėlį ir džiaugėsi sulaukęs trenerio pasitikėjimo.

„Smagu, kad gavau šansą parodyti, ką sugebu. Kadangi šios rungtynės jau nieko nebelėmė, tai ir jaudulio nesijautė. Gavau daug perdavimų, kai prieš mane būdavo tik vienas blokuotojas ir tuo pasinaudojau. Viskas ėjosi puikiai iki penktojo seto vidurio, o tada tikriausiai patys išsigandome, kad galime laimėti ir „subyrėjome“. Moldavų pagrindiniai žaidėjai gerokai vyresni, tad lemiamu momentu mus „sugaudė“ – vien per paskutinį setą pastatė 5 užtvaras, kai per visus keturis pirmuosius setus sėkmingai blokavo tik penkis kartus,“- pasakojo naudingiausias mačo žaidėjas.

Europos čempionato atrankoje debiutavusi Lietuvos vyrų tinklinio rinktinė penktadienį 0:3 (23:25, 21:25, 23:25) pralaimėjo Liuksemburgui, o šeštadienį 0:3 (15:25; 17:25, 16:25) turėjo pripažinti Izraelio tinklininkų pranašumą.

„Kitų atrankoje dalyvaujančių komandų pagrindą sudaro trisdešimtmečiai ir vyresni. Mūsų yra vos keli žaidėjai vyresni nei dvidešimt penkerių. Didžiausia atsakomybė teko priėmėjams, aštuoniolikmečiams A. Rumševičiui ir L. Každailiui. Būdami tokie jauni jie jau sugebėjo garbingai kovoti su patyrusiais vilkais, tačiau tuo pačiu gavo labai gerų pamokų, kur link reikėtų tobulėti. „Opozitai“ Tomas Vilimas ir Martynas Kolodavičius turnyre niekuo nenusileido arba net pranoko varžovus, o vidurio puolėjas Lukas Gudas neabejotinai yra geriausias savo pozicijos žaidėjas visose keturiose komandose. Jei jaunimas turės sąlygas gerinti įgūdžius ir varžytis aukštesniame nei lygyje, nei Lietuvos čempionatas, kitais metais turėsime rinktinę, kuri neabejotinai praeis į kitą atrankos etapą,“ – rinktinės perspektyvą vertino komandos vadovas Paulius Mačiulevičius.