M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė - „Anapa Open“ aštuntfinalyje.

FIVB „Anapa Open“ paplūdimio tinklinio turnyre Rusijoje penktadienį Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė sėkmingai įveikė I-ąjį atkrintamųjų varžybų ratą.

Lietuvės nugalėjo savo amžinas priešininkes iš Rusijos Anną Gorbunovą ir Ksenią Dabizhą (21 reitingas) rezultatu 2:1 (21:16, 24:22, 15:13), atkakli kova truko 48 min.

M. Povilaitytė ir I. Dumbauskaitė užtikrintai laimėjo pirmąjį setą, o ir antrajame turėjo nemažai progų pelnyti lemiamus taškus ir pabaigti mačą rezultatu 2:0. Tačiau Rusijos pora sugebėjo išsikapstyti iš prarajos „ištraukdamos“ antrąjį setą rezultatu 24:22, todėl lemiamą trečiąjį pradėjo labai pakiliai. A. Gorbunova ir K. Dabizha iškart išsiveržė į priekį 4:0, tačiau lietuvės greitai sugebėjo išlyginti rezultatą, po to beveik visą likusi laiką nežymiai pirmavo turnyro šeimininkės. Seto pabaigoje, rezultatui esant 14:13, mūsiškės sugebėjo apsiginti nuo rusių atakos ir I. Dumbauskaitė įspūdingu smūgiu vainikavo Lietuvos dueto pergalę.

Abi komandos yra ne kartą žaidusios tarpusavyje, gerai viena kitą pažįsta ir turi nesuvestų sąskaitų. Būtent A. Gorbunovą ir K. Dabizhą  2012 m. pasaulio jaunimo iki 19 m. čempionėmis tapusios lietuvės įveikė čempionato pusfinalyje, Rusijos atstovės tuomet tenkinosi bronzos medaliais.

Prieš atkrintamąsias varžybas vykusiose B grupės rungtynėse penkioliktos pagal skirstymą I. Dumbauskaitė su M. Povilaityte 2:0 (21:15, 21:18) nugalėjo tailandietes Rumpaipruet Numwong ir Khanittha Hongpak (18 reitingas) ir  2:0 (21:8, 21:12) - Austrijos atstoves Patricią Teufl ir Evą Freiberger (31 reitingas).Mače dėl pirmosios vietos grupėje lietuvės 0:2 (24:26, 17:21) nusileido Kinijos atstovėms Chen Xue ir Xinyj Xia (2 reitingas).

Dėl vietos stipriausiųjų aštuntuke lietuvės šiandien (penktadienį) 12.00 val. susitiks su aštuntomis pagal skirstymą Ekaterina Sirtseva ir Aleksandra Šyryaeva - Moiseeva (Rusija). Rungtynes, vyksiančias pirmoje aikštelėje, transliuos internetinė www.laola1.tv televizija.