Netikėta nacionalinės tinklininkų atrankos atomazga.

Sekmadienį (birželio 8 d.) “Credit24” arenoje baigėsi nacionalinės atrankos į Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinę varžybos.

Teisę atstovauti Lietuvai Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Kontinentinės taurės varžybose iškovojo Arnas Rumševičius su Luku Každailiu bei Motiejus Mėlynis su Roku Kondrotu. Moterų varžybose triumfavo Vytenė Vitkauskaitė ir Karolė Virbickaitė.

Viena vieta moterų rinktinėje skirta pajėgiausiai Lietuvos porai – Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei, tad visos kitos komandos kovojo dėl vienintelio kelialapio. Vyrai rungtyniavo dėl dviejų galimų vietų, antrąją turnyro dieną po atkrintamųjų varžybų paaiškėjo stipriausios 4 komandos, kurios vėliau žaidė visos tarpusavyje.

Neįtikėtina Vytenės Vitkauskaitės ir Karolės Virbickaitės pergalė

Kaip ir prognozuota, moterų finale susitiko turnyro favoritės – Valdonė Petrauskaitė ir Rasa DiSalvo bei Vytenė Vitkauskaitė ir Karolė Virbickaitė. Abi komandos į finalą pateko nepatyrę nė vienos nesėkmės, o V. Petrauskaitė ir R. Viršilaitė DiSalvo nebuvo pralaimėję nė vieno seto. Pusfinalyje V. Vitkauskaitė ir K. Virbickaitė įveikė Lietuvos jaunių iki 18 metų čempiones Simoną Vaičiukynaitę ir Urtę Andriukaitytę 3:0 (18:16, 15:13, 15:11).  V. Petrauskaitė ir R. Viršilaitė DiSalvo pusfinalyje neturėjo didesnio vargo su Margarita Milkoto ir Adele Sakalauskaite - 3:0 (15:7, 15:5, 15:13).

Permainingame finale vyko lygių varžovų dvikova, nugalėtojoms išsiaiškinti prireikė penkių setų. Įspūdingai lemiamą setą (iki 7 taškų) 5:0 pradėjusioms V. Petrauskaitei ir R. Viršilaitei DiSalvo pergalė buvo ranka pasiekiama. Tačiau audringai žiūrovų palaikomos V. Vitkauskaitė ir K. Virbickaitė pakilo į lemiamą šturmą ir fantastiškai sužaidę mačo pabaigą išplėšė pergalę rezultatu 3:2 (15:13, 8:15, 15:5, 10:15, 15:13).

Valdonės Petrauskaitės ir Rasos Viršilaitės DiSalvo žaidimą Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas vertino atsargiai: „Šios poros žaidime kol kas matau daug broko, bet yra ir labai gerų dalykų. Jeigu jos daug ir rimtai treniruosis ant smėlio, susižais, ateityje galėtų pasirodyti geriau“.

Dramatiška vyrų varžybų atomazga

Vyrų varžybose nugalėtojai nebuvo aiškūs iki pat paskutinių rungtynių pabaigos, iš 6 žaistų mačų keturiuose laimėtojams nustatyti prireikė 5 setų. Net trys poros surinko po vienodai taškų, tad čempionams pergalę lėmė geresnis laimėtų setų santykis.

M. Vasiliauskas džiaugėsi tinklininkų meistriškumu: „Džiugu, kad į geriausiųjų ketvertą pateko visos stipriausios ir to vertos komandos. Jų lygis vienodai aukštas, todėl kiekviename mače verda žūtbūtinė kova, žiūrovams tokios varžybos suteikia daug emocijų. Nusprendėme ir antrąją turnyro dieną vyrams surengti ne atkrintamąsias, bet grupės varžybas, kai visos komandos sužaidžia tarpusavyje. Taip galėsime būti tikri, kad neįvyks jokių atsitiktinumų ir į Lietuvos rinktinę pateks pačios stipriausios poros.“

Nacionalinės atrankos varžybų nugalėtojais kiek netikėtai tapo jaunieji Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis, antrąją vietą užėmė Lietuvos studentų čempionai Motiejus Mėlynis ir Rokas Kondrotas. Bronzos medalius iškovojo, tačiau už rinktinės borto liko Andrius Gaidys ir Paulius Matulis. Pastarieji buvo vieninteliai, sugebėję įveikti vėliau čempionais tapusius A. Rumševičių ir L. Každailį 3:2 (15:12, 15:11, 9:15, 9:15, 7:4), tačiau pralaimėjimas prieš M. Mėlynį ir R. Kondrotą rezultatu 1:3 (8:15, 10:15, 18:16, 10:15) jiems užkirto kelią į rinktinę. Nugalėtojams pergalę pelnė laimėti mačai prieš Tomą Staševičių ir Gilbertą Kerpę 3:0 (20:18, 17:15, 15:12) bei Motiejų Mėlynį ir Roką Kondrotą 3:2 (9:15, 11:15, 15:12, 15:10, 7:4).

Birželio 28-29 d. Vilniuje vyksiančiose CEV Kontinentinės taurės varžybose Lietuvai atstovaus Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, Vytenė Vitkauskaitė ir Karolė Virbickaitė, Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius bei Motiejus Mėlynis ir Rokas Kondrotas.