Lietuvos paplūdimio tinklininkės - Kontinentinės taurės I etapo finale.

Nuotrauka - Augusto Četkausko/sportoakimirka.lt 

Sekmadienį Vilniuje, „Credit24” arenoje prie Baltojo tilto vyksiančiose Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Kontinentinės taurės pirmojo etapo F pogrupio varžybose Lietuvos moterų rinktinė iškopė į finalą.

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė per 36 min. įveikė antrąją Estijos porą Kristi Novak ir Erle Puvi 2:0 (24:22, 21:14). Karolei Virbickaitei ir Vytenei Vitkauskaitei teko pajėgi pirmoji Estijos komanda Eliise Hollas ir Kristel Kiens. Dramatiškoje kovoje pirmaudamos 20:18 lietuvės nesugebėjo išsaugoti pranašumo ir pralaimėjo pirmąjį setą 25:23. Tačiau K. Virbickaitės ir V. Vitkauskaitės apmaudi nesėkmė nepalaužė ir didžiulėmis pastangomis merginos per 48 min. sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 2:1 (23:25, 21:17, 15:12).

Po pusfinalio mačų Ieva Dumbauskaitė džiaugėsi: „Nepriklausomai nuo to, kaip baigsis finalas, mes jau užsitikrinome vietą Kontinentinės taurės trečiajame etape. Man šiandien sekasi žaisti truputį geriau nei vakar, visuomet labai padeda vietos sirgalių parama. Finale prieš Kipro atstoves privalome laimėti“.

Monika Povilaitytė teigė: „Man visuomet sunku žaisti iš pat ankstaus ryto, matyt organizmas dar nebūna prabudęs. Tikiuosi, po pietų seksis geriau. Labai džiaugiuosi, kad ir Karolei su Vitene pavyko įveikti estes ir neprireikė lemiamo trečiojo mačo. Dabar galėsime pailsėti ir susikaupti finalui“.

Lietuvos moterų rinktinė CEV Kontinentinės taurės pirmojo etapo finale šiandien 14.00 val. susitiks su Kipro rinktine, kuri pusfinalyje 2:0 nugalėjo Latvijos rinktinę. Šeštadienį vykusiose grupės varžybose lietuvės su Kipro atstovėmis abu mačus laimėjo.