Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis – EEVZA Rokiškio etapo geriausiųjų šešetuke.

Šeštadienį R. Europos paplūdimio tinklinio čempionate (EEVZA) Rokiškyje paaiškėjo stipriausios 8 paplūdimio tinklininkų poros, kurios sekmadienį tęs kovas dėl medalių.

Iš aštuonių lietuvių komandų tik Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sugebėjo patekti į tolesnį etapą ir jau užsitikrino vietą geriausiųjų šešetuke.

Lietuviai pirmajame etape 3:0 (15:12, 15:13, 15:8) įveikė tėvynainius Olegą Čebialį ir Paulių Mačiulevičių. Antrame rate A. Rumševičius ir L. Každailis 3:1 (12:15, 15:11, 15:11, 15:8) nugalėjo ukrainiečius Jaroslavą Gordijevą ir Vladyslavą Jemeliančyką, tačiau trečiame rate 0:3 (11:15, 9:19, 6:15) turėjo pripažinti patyrusių estų Kristo Kollo ir Rivo Vesiko pranašumą.

Įspūdingą pergalę prieš turnyro favoritus, Londono olimpinių žaidynių prizininką Martinsą Plavinsą ir jo partnerį Aleksandą Solovėjų  rezultatu 3:2 (13:15, 15:13, 15:12, 12:15, 7:3) antrajame rate pasiekė kita Latvijos pora – Tomas Smedins ir Reinis Pekmanis.

Tomas Smedins po laimėto mačo komentavo: “Mes labai džiaugiamės pergale prieš Martiną Plaviną ir Aleksandą Solovėjų. Šiandien ryte mače su lietuviais (Tomu Staševičiumi ir Gilbertu Kerpe) mums žaisti sekėsi gana sunkiai, tačiau vėliau įsivažiavome ir antrose dienos rungtynėse pasirodėme tikrai gerai. Turint galvoje, kad kartu su Reiniu Pekmanu treniruojamės tik antrą savaitę, nes prieš tai abu žaidėme su kitais partneriais, o šiame turnyre jau patekome į geriausiųjų šešetuką, rezultatu esame patenkinti. Iš lietuvių porų neblogą įspūdį palieka Arno Rumševičiaus ir Luko Každailio pora, jie gražiai laimėjo prieš pajėgią Ukrainos komandą”.

Martins Plavins: “Lietuvoje tenka žaisti ko gero pirmą kartą, nusprendėme dalyvauti Lithuania Open turnyre, nes R. Europos čempionato (EEVZA) etapų prizininkai užsidirba visai neblogus reitingo taškus. Mums šiandien žaisti sekėsi gan sunkiai, nes ką tik dalyvavome Latvijos čempionate, tad esame ganėtinai pavargę“.

Kitos lietuvių poros savo pasirodymą jau baigė, Gilbertas Kerpė su Tomu Staševičiumi ir Paulius Matulis su Andriumi Gaidžiu pasidalino 9 – 12 vietas. Olegas Čebialis ir Paulius Mačiulevičius bei Motiejus Mėlynis ir Rokas Kondrotas liko 13 – 16.

Sekmadienį tiesiai į pusfinalį pateko nė vieno pralaimėjimo neturintys latviai Tomas Smedins ir Reinis Pekmanis bei estai Kristo Kollo ir Rivo Vesik. Kitos į tolesnį etapą patekusios poros yra Aleksandras Dziadkou / Aliaksandras Kavalenka (Baltarusija), Martinsas Plavinsas / Aleksandras Solojevus (Latvija), Ruslanas Bykanovas / Nikita Liaminas (Rusija), Jaroslavas Gordijevas / Vladyslavas Jemeljančykas (Ukraina) ir  Rainas Raudas / Karlas Jaani (Estija).