I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė – pirmos pogrupyje.

 

Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė 2014 m. FIVB pasaulio jaunimo iki 21 m. čempionate Kipre F pogrupyje užėmė pirmą vietą.

Paskutinėse grupės rungtynėse lietuvės  pirmą setą prieš Rusijos atstoves Kseniją Dabižą ir Aną Gurbunovą (8 reitingas) laimėjo, antrajame sete viena rusių pasiskundė prasta savijauta ir atsisakė tęsti varžybas, tad laimėjimas 2:0 (21:13, 21:10) užskaitytas mūsiškėms. Grupių lyderėms nereikės žaisti pirmajame atkrintamųjų varžybų rate, jos patenka iš karto į antrąjį.

Prieš tai grupės varžybose penktas pagal skirstymą Lietuvos duetas nesunkiai įveikė visas priešininkes - 2:0 (21:11, 21:8) Kosta Rikos atstoves Julianą Gonzalez ir Gabrielą Arias Salazar, 2:0 (21:12, 21:7) Puerto Riko atstoves Gabrielą Roman ir Carolą Biver Davilą, 2:0 (21:13, 21:17) austres Sarią Gschoepf ir Moną Gesslbauer (32 reitingas) bei 2:0 (21:2, 21:3) Sent Lusijos atstoves Skye Mondesir ir Dalą Noel.

Ieva Dumbauskaitė prieš paskutinį grupės mačą kalbėjo: „Mes pakliuvome į labai lengvą pogrupį, vienintelė Rusijos komanda yra tikrai stipri. Šį sezoną jau kelis kartus prieš ją žaidėme ir vienos kitą pažįstame labai gerai. Smagu, kad būtent su rusėmis žaisime dėl pirmos vietos grupėje. Visus ligi šiol vykusius mačus laimėjome didele persvara ir tai geras jausmas, kita vertus, tokios lengvos pergalės neparuošė mūsų atkrintamosioms varžyboms. Dėl to jaudinasi mūsų treneris – dabar laimime rezultatu 21:7, bet atkrintamosiose užšoksime ant JAV ar Lenkijos porų ir nesame tam pasiruošusios. Tačiau mūsų dar laukia  mačas su Rusija ir tikimės gero žaidimo“.

Rusijos atstovė Ksenija Dabiža apie lietuves atsiliepė taip: „Manau, mes esame vienodo lygio komandos. Mes galime laimėti, jos irgi gali laimėti, negaliu dabar prognozuoti. Tačiau kalbant apie visą čempionatą, manau, mes turime gerus šansus pelnyti medalius“.