S. Vaičiukynaitė ir U. Andriukaitytė – tarp 8 geriausių Latvijoje.

 

Šeštadienį perspektyvios Lietuvos tinklininkės Simona Vaičiukynaitė ir Urtė Andriukaitytė Jūrmaloje vykstančiame atvirajame Latvijos paplūdimio tinklinio čempionate „Ergo Open“ iškopė į ketvirtfinalį.

Jame merginų laukia trečių pagal reitingą latvių Martos Ozolinos ir Alisės Leces pora.

Atvirajame Latvijos čempionate dalyvauja dvi moterų ir keturios vyrų komandos iš Lietuvos. Simonai Vaičiukynaitei su Urte Andriukaityte ir Irinai Zobninai su Migle Mazurkevičiūte teko įveikti kvalifikacijos barjerą. Po to S. Vaičiukynaitė ir U. Andriukaitytė (13 reitingas) A grupėje 2:0 (21:16, 21:16) įveikė aštuntas pagal reitingą Tiną Graudiną ir Anastasiją Kravčenoką, 2:0 (21:4, 21:9) sutriuškino Sandrą Selgą ir Eviją Šeferę (9 reitingas), bet 0:2 (14:21, 16:21) nusileido reitingo lyderėms Ilzei Liepinlauska ir Sandai Ragozinai. I. Zobnina ir M. Mazurkevičiūtė, sėkmingai įveikusios kvalifikacinę atranką, po to visas tris C grupės mačus pralaimėjo.

Iš vyrų komandų geriausiai sekėsi Pauliui Matuliui su Andriumi Gaidžiu bei Andžejui Savostenokui su Artūru Vasiljevu. Abi šios poros pateko į Latvijos čempionato aštuntfinalį. Jame P. Matulis ir A. Gaidys (24 reitingas) 0:2 (16:21, 18:21) nusileido antriems pagal skirstymą Tomui Benjavs ir Tomui Šmeninš. Būtent Tomas Šmedinš su kitu partneriu Reiniu Pekmaniu šventė pergalę liepos pradžioje Rokiškyje vykusiame R. Europos čempionato Lithuania Open etape.

A. Savostenokas ir A. Vasiljevas (32 reitingas) aštuntfinalyje po atkaklios kovos 1:2 (21:16, 14:21, 17:19) buvo priversti pripažinti Ugio Pukičio ir Martino Dauburo (23 reitingas) pranašumą.