Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė – pasaulio jaunimo vicečempionės.

 

Larnakoje (Kipras) vykstančiame pasaulio jaunimo iki 21 metų paplūdimio tinklinio čempionate Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė iškovojo sidabro medalius.

Papildyta 23:30 val... Prezidentė pasveikino I. Dumbauskaitę ir M. Povilaitytę Pasaulio jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate iškovojusias sidabrą

Sekmadienį finale penktas pagal skirstymą Lietuvos duetas lygioje 48 minučių kovoje 1:2 (19:21, 21:18, 10:15) nusileido kanadietėms  Sophie Bukovec ir Tiadorai Miric (14 reitingas).

Tai buvo pirmasis ir vienintelis neįtikėtiną žaidimą demonstravusių I. Dumbauskaitės ir M. Povilaitytės pralaimėjimas šiame čempionate po aštuonių iš eilės pergalių. F pogrupyje sutriuškinę visas varžoves ir nepralaimėję nė seto, atkrintamosiose varžybose lietuvės 2:0 (21:16, 21:18) nukarūnavo 2013 m. pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempiones braziles Eduardą Santos Lisboa ir Tainą Silva Bigi (9 reitingas), 2:1 (18:21, 21:9, 16:14) įveikė ukrainietes Elizavetą Sulimą ir Dariją Udovenko (31 reitingas), o pusfinalyje – 2:1 (21:19, 22:24, 15:7) nugalėjo amerikietes Sarą Hughes ir Kelly Claes (12 reitingas).

Kipras mūsų šalies tinklininkėms yra svetinga šalis, nes būtent čia Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė iškovojo didžiausią savo karjeros pergalę – 2012 m. Larnakoje tapo pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionėmis.

Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė iš Larnakos parskrenda rytoj (pirmadienį) 14.55 val. į Vilniaus oro uostą.

papildyta 23:30 val...


Sekmadienis, liepos 24 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sportininkes Ievą Dumbauskaitę ir Moniką Povilaitytę Larnakoje (Kipras) vykusiame Pasaulio jaunimo paplūdimio tinklinio čempionate iškovojusias antrą vietą.

“Visa Lietuva džiaugiasi ir didžiuojasi Jūsų sidabrine pergale, parodytu atkaklumu ir ryžtu. Esate puikus pavyzdys savo kartos sportininkams ir visiems kitiems jauniems žmonėms, kurie iš Jūsų galėtų mokytis kantrybės, noro tobulėti ir tikėjimo savo jėgomis”, - sakoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė palinkėjo sportininkėms kartu su treneriais ir artimaisiais nuoširdžiai pasidžiaugti puikiu pasirodymu šiame čempionate ir atsakingai ruoštis ateities varžyboms.

Goda Bacenskienė
Spaudos tarnybos konsultantė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija