Jonavos „Achema“ po dramatiškos kovos ir vėl laimėjo.

 

Lapkričio 15-16 dienomis dar dvi iš eilės pergales prieš Estijos komandas Baltijos moterų tinklinio lygoje iškovojo Jonavos „Achema-KKSC“. Šeštadienį namuose Lietuvos čempionės 3:1 (25:16, 19:25, 25:16, 25:21) įveikė Veru „VK Famila“ ekipą, o sekmadienį 3:2 (25:17, 17:25, 14:25, 25:17, 15:10) išplėšė prieš Tartu „Ulikool/Eden“.

Rezultatyviausia jonaviečių gretose vėl buvo Viltė Makauskaitė (12 ir 15 taškų), po jos rikiuojasi Irina Andrejeva (14 ir 6) bei Gintarė Stauskytė (10 ir 6).

Saulius Matikonis, Jonavos „Achemos-KKSC“ treneris: „Kol kas mūsų rezultatai geresni už mūsų nestabilų žaidimą. Vėl sunkus savaitgalis, džiugu, kad sugebėjome išnaudoti savo stipriąsias puses ir pridengti silpnąsias. Sekmadienį merginos, atsilikdamos 1:2, nepasidavė ir pademonstravusios kovotojų charakterį sugebėjo išplėšti sunkią pergalę !“.

Viltė Makauskaitė, Jonavos “Achema-KKSC”: “Manau, kad pernai komanda buvo stipresnė, nes legionierės buvo tikrai aukšto lygio ir gera patirtimi, šiais metais jos jaunesnės. Šiaip ukrainietės puikiai įsiliejo į komandą, noriai mokosi lietuvių kalbos. Man pačiai pakeisti poziciją iš centro į kraštą nėra lengva, bet nejaučiu diskomforto. Pokytis patinka, bet tikrai reikia padirbėti, nes antroje linijoje centrai nežaidžia gynyboje, o kraštai visur dalyvauja, taip pat puolimas skiriasi. Tikiuosi su laiku bus geriau ir geriau. “Achemos” perspektyvas šiais metais Baltijos lygoje vertinu šiek tiek silpniau negu pernai. Bet čia dar tik pradžia ir jei visos noriai ir daug dirbsime, manau galime daug pasiekti.”

Antra Baltijos pirmenybėse dalyvaujanti Lietuvos komanda – Kauno „Heksa“ patyrė dar dvi nesėkmes, šeštadienį 0:3 (19:25, 24:26, 12:25) nusileisdama Tartu „Ulikook/Eden“, o sekmadienį – 1:3 pralaimėdama Veru „VK Famila“.

Jolita Virbickienė, Kauno „Heksos“ trenerė: „Komanda yra nepaprastai jauna, turime išties daug problemų – pajėgiausios žaidėjos niekaip neatsigauna po traumų. Žaidžiame tik su jaunimu, labai žaliu jaunimu, kuriam dar trūksta patirties, meistriškumo. Kitais metais, jeigu sugebėsime išlaikyti dabartinį sąstatą, turėsime stiprią komandą. Šiuo metu labai jaučiasi amžiaus skirtumas – tie 3-4 papildomi metai estėms lemiamais momentais padėjo sužaisti tiksliau ir suvaidino savo vaidmenį“.