Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – favoritų kautynės.

Nuotrauka: Augusto Četkausko/sportoakimirka.lt

Lapkričio 22 d. (šeštadienį) Lietuvos vyrų tinklinio čempionate susitiko dvi favoritėmis  įvardijamos komandos  - Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ ir  Marijampolės „Sūduva“.  Karštų emocijų kupinose rungtynėse 3:2 (23:25, 25:16, 16:25, 25:21, 15:9) pergalę šventė šiauliečiai.

Audringame mače pirmajam teisėjui A. Gargasui teko parodyti ir geltonų kortelių – tarp „Sūduvos“ žaidėjo Jono Rakicko ir šiauliečio Tomo Dilio užsimezgė aršus ginčas dėl to, ar kamuolys lietė lubas. T. Dilys jau buvo beeinąs aiškintis santykių į varžovų aikštelės pusę, tačiau žaidėjus atvėsino teisėjas, skyręs abiems po geltoną kortelę.

Raimondas Bendžiūnas, Marijampolės „Sūduvos“ vadovas: „Grįžtame ne tuščiomis, visgi parsivežame vieną tašką. Žinojome, kad Šiaulių komanda, žaisdama namuose, yra sunkiai sulaikoma ir varžovams užkuria tikrą uraganą. Nuo pat pradžių stengėmės neleisti jiems užsivesti, atitrūkti – ėmėme minutės pertraukėles, keitėme žaidėjus. Prieš šiauliečius įmanoma žaisti tik tada, kai kvėpuoji jiems į nugarą arba pirmauji – vytis jie nemėgsta, atsilikdami lengvai palūžta. Manau, pergalę lėmė geresnis varžovų darbas gynyboje, sėkmingai nuo užtvarų susirinkti kamuoliai bei fantastiškas Edvino Vaškelio žaidimas“.

Modestas Strockis, Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ treneris: „Esu labai patenkintas ir žaidimu, ir rezultatu. Vyrai sunkiai dirbo per treniruotes, prieš Marijampolės komandą rimtai ruošėmės, ypač akcentavome padavimus. Padavimai iš šuolio yra kaip tritaškiai krepšinyje – jie arba krenta, arba ne. Šiandien mūsų sėkmingi padavimai apsunkino marijampoliečių priėmimą ir neleido daug kamuolių kelti Jonui Rakickui.“

Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionate komandoms už pergalę rezultatu 3:0 arba 3:1 yra skiriami 3 taškai, už pergalę 3:2 – 2 taškai, o 1 taškas atitenka pralaimėjusiai komandai. Po šios dienos rungtynių čempionate pirmauja Marijampolės „Sūduva“ (7 tšk.), toliau rikiuojasi Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ (6 tšk.) ir Kelmės „Antivis-Etovis“ (6 tšk.).

Sekmadienį Marijampolės „Sūduvos“ laukia svarbios LTF Didžiosios taurės atkrintamosios rungtynės su Kelmės „Antiviu-Etoviu“. Laimėjusi komanda pateks į Taurės finalus, kurie vyks gruodžio 12-14 dienomis Alytuje.