Jonavos „Achema“ ir toliau traiško varžoves.

Baltijos moterų tinklinio lygoje rungtyniaujanti Jonavos „Achema-KKSC“ šį sezoną yra nesustabdoma – savaitgalį namuose jonavietės šventė dar dvi pergales ir pratęsė laimėtų rungtynių seriją iki septynių.

Šeštadienį Jonavos „Achema-KKSC“ priėmė viešnias iš Latvijos – „SK Babite“ klubą, kurį įveikė 3:1 (25:19, 25:12, 22:25, 25:19). Daugiausiai taškų pelnė Viltė Makauskaitė ir Gintarė Stauskytė – po 16 taškų, Irina Andrejeva – 15, Raminta Petrauskaitė – 11, Justė Jakštienė – 9.

Sekmadienį jonaviečių laukė pajėgios varžovės – praėjusių metų Baltijos moterų lygos vicečempionės, Latvijos čempionės „Jelgava/LU“.

Vangiai pradėjusios rungtynės, lietuvės buvo bejėgės prieš galingą latvių puolimą, o jų pačių atakas stabdė patikimos varžovių užtvaros. „Achemos“ treneris Saulius Matikonis, norėdamas sustabdyti įsibėgėjusias priešininkes, vieną po kitos ėmė minutės pertraukėles, keitė žaidėjas. Tokia strategija pasiteisino – niekam nebesitikint, kad pavyks išgelbėti pirmą setą, jonavietės panaikino net 9 taškus siekusią Jelgavos komandos persvarą ir išlygino rezultatą 18:18. Seto pabaigoje, vykstant tikram nervų karui, kovingai žaidusios lietuvės išplėšė pergalę sete rezultatu 29:27. Po šios nesėkmės Latvijos komanda nebeatsigavo ir leido „Achemai“ laimėti rungtynes netikėtu rezultatu 3:0 (29:27, 25:22, 25:20).

Rezultatyviausios Jonavos „Achemos-KKSC“ gretose buvo Irina Andrejeva – 16 taškų, Viltė Makauskaitė – 15, Gintarė Stauskytė – 14.

Saulius Matikonis, Jonavos „Achemos-KKSC“ treneris: „Džiaugiuosi dėl merginų, kurios šiandien kovojo ne tik su varžovėmis, bet ir su savimi. Jos atlaikė psichologinį spaudimą, po sunkios rungtynių pradžios nepasidavė ir „sugrįžo“ į setą. Komanda žaidė su širdimi, žaidėjos atidavė visas jėgas ir puikiai atliko savo darbą! Merginos sunkiai dirba treniruočių metu, kur reikalaujamas maksimalus atsidavimas – tai yra sunkus procesas, bet labai svarbus, siekiant rezultato. Kaip sakoma – sunku pratybose, lengva kare“.

Baltijos moterų lygoje pirmauja praėjusių metų čempionės Kohilos „Vorkpalliklubi“ (8 pergalės iš 8), o Jonavos “Achema-KKSC” yra antra (7 pergalės iš 7). Kauno „Heksa“ (0 pergalių) ir toliau lieka paskutinė, vienuolikta.

Kitas Baltijos moterų lygos rungtynes Jonavos „Achema-KKSC“ žais  lapkričio 29 d. Latvijoje su „Zeltalejos“ klubu, šiuo metu Baltijos lygoje esančiu septintoje vietoje.