Šiaulių tinklininkai išsiveržė į čempionato lyderius.

 

Nuotrauka: Augusto Četkausko/sportoakimirka.lt

Gruodžio 6 dieną vyko dvejos Lietuvos vyrų tinklinio čempionato rungtynės, kuriose pergales šventė Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ ir „Raseiniai-Norvelita“.  Šiauliečiai išvykoje netikėtai lengvai 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) įveikė amžinus priešininkus Kelmės „Antivį-Etovį“, o Raseinių komanda Vilniuje 3:0 (25:15, 25:20, 25:15) nugalėjo vietos „Flamingo Volley/Lietuvos jaunių rinktinė-SM Tauras“ ekipą.

Kelmėje vykusiose rungtynėse nuo pat pradžių dominavo Lietuvos čempionai „Elgos-Master Idea-SM Dubysa“ tinklininkai, nesunkiai laimėję pirmus du setus. Intriga atsirado tik trečiajame sete, kuomet audringai palaikomas vietos sirgalių, „Antivis-Etovis“ panaikino 6 taškų deficitą ir išlygino rezultatą 18:18, vėliau įgijo nedidelę persvarą 21:20. Tačiau po šiauliečių trenerio Modesto Strockio paprašytos minutės pertraukėlės „Elga-Master Idea“ užtikrintai sužaidė seto pabaigą ir laimėjo trečią setą 25:22.

Kelmės „Antivis-Etovis“, sezoną pradėjęs be būrio į kitus Lietuvos bei užsienio klubus išvykusių pajėgiausių žaidėjų, prieš šias rungtynes dar labiau nukraujavo. Traumuotas yra komandos lyderis Lukas Každailis, operacijos laukia ir jaunasis puolėjas Edgaras Bartkus. Tokia situacija privertė kelmiškių vyriausiąjį trenerį Ramūną Barauskį griebtis nestandartinių sprendimų - pagrindiniam gynybos ramsčiui, laisvajam gynėjui Gilbertui Kerpei teko žaisti puolime.

Algimantas Petrovas, Kelmės „Antivio-Etovio“ treneris: „Netekę Luko ir Edgaro, kaip komanda praradome ūgį, kuo ir taip negalėjome pasigirti. Mūsų užtvara dabar yra žemiausia iš visų Lietuvos čempionato komandų. Šiaulių komanda, turėdama ženklią ūgio persvarą, tiesiog sužaidė savo žaidimą.

Į puolimą pastatėme Gilbertą Kerpę, kuris yra universalus žaidėjas. Jis ir Gediminas Guntarskis sužaidė geras rungtynes, neturiu jiems jokių priekaištų. Tačiau Gilbertas mums be galo reikalingas gynyboje - mūsų antrasis libero dar labai jaunas. Šlubavo priėmimas, silpnai sužaidė ir jungiantieji, klydę lemiamais momentais. Mums pasisekė, kad dabar Lietuvos čempionate yra ilga pertrauka. Tikimės, kad per ją traumuoti žaidėjai atsigaus ir galbūt jau vasario mėnesį sustiprins mūsų komandą“.

Po šios dienos pergalės į čempionato lyderius išsiveržė Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ (12 tšk.), tiek pat taškų turi ir Kelmės „Antivis-Etovis“, tačiau kelmiškiai yra sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau. Toliau rikiuojasi Marijampolės „Sūduva“ (10 tšk.), „Raseiniai-Norvelita“ (8 tšk.), Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“ (0 tšk.).

Kitos Lietuvos vyrų tinklinio čempionato rungtynės vyks sekmadienį – Marijampolės „Sūduva“ namuose priims „Raseinių-Norvelitos“ komandą, o Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ išvykoje susitiks su Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“.