LTF Didžiosios taurės laimėtojų titulą apgynė Šiaulių tinklininkai.

 Nuotrauka: Zenonas Šilanskas

Gruodžio 14 d. baigėsi Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finalo turnyras, kuriame antrus metus iš eilės pergalę šventė Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“. Antrą vietą iškovojo Kauno „KTU-Mintonet“, trečią – „Raseiniai-Norvelita“, ketvirti liko Kelmės „Antivio-Etovio“ tinklininkai.

Prasidėjus lemiamai trečiai Taurės finalo dienai situacija turnyro lentelėje dar buvo gana paini ir net trys komandos iš keturių turėjo išsaugojusios galimybes tapti nugalėtojomis. Po dviejų dienų turnyre pirmavo „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ (5 tšk.), šiauliečiams ant kulnų lipo Kauno „KTU-Mintonet“ ir „Raseiniai-Norvelita“ (po 3 tšk.), tik Kelmės „Antivis-Etovis“ (1 tšk.) į apdovanojimus nebepretendavo.

Pirmame dienos mače susitiko „KTU-Mintonet“ ir „Raseiniai-Norvelita“. Energingiau rungtynes pradėję raseiniškai užtikrintai laimėjo pirmą setą, tačiau antrame jiems jau teko vytis įsibėgėjusius kauniečius. Įkvėpti sunkiai laimėto antro seto, trečiame „KTU-Mintonet“ tinklininkai vis didino atotrūkį nuo varžovų – 18:12, 21:12 ir nors į pabaigą smarkiai atsipalaidavo ir leido varžovams gerokai priartėti, seto likimas jau buvo nuspręstas.

Kauniečiai turėjo visas galimybes laimėti rungtynes jau ketvirtame sete ir užsidirbti 3 taškus vietoje 2, tačiau apmaudžiai išleido iš rankų šią galimybę. Pirmaudami 24:21, jie niekaip neįstengė pelnyti lemiamo taško ir leido rasieniškiams priartėti 23:24, pastarieji sėkmingai pastatė užtvarą - 24:24 ir, perėmę iniciatyvą į savo rankas, laimėjo setą 27:25.

Lemiamame penktame sete vyko atkakli kova, švieslentė nuolat rodė lygų rezultatą 3:3, 6:6, 8:8, tačiau mažiau klydę pabaigoje patyrę Kauno tinklininkai šventė pelnytą pergalę 3:2 (19:25, 25:22, 25:21, 25:27, 15:13).

Antrose dienos rungtynėse susitiko turnyro lyderiai Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ ir autsaideriai Kelmės „Antivis-Etovis“. Šiauliečiai mačą pradėjo geros nuotaikos, nes jau buvo susiskaičiavę, kad norint tapti Taurės nugalėtojais, jiems užtenka vieno laimėto seto. Tačiau Kelmės komanda, iki tol žaidusi kaip niekada vangiai, mačą pradėjo su kita energija ir užsidegimu nei pirmomis turnyro dienomis.

Nors „Antivio-Etovio“ tinklininkams nepavyko laimėti pirmo seto, bet jie pasiaukojančiai kovojo dėl kiekvieno taško, traukė kamuolius bėgdami į žiūrovų tribūnas ir buvo akivaizdu, kad ši komanda dar nesudėjo ginklų. Antrame sete kelmiškiai vis tolo nuo varžovų ir tokia įvykių eiga privertė šiauliečius nervintis. Įsikarščiavęs puolėjas Martynas Kolodavičius paleido kamuolį į žiūrovų tribūnas, už ką iškart teisėjo Andriaus Gavorkos buvo nubaustas geltona kortele.

Pamatę, kad įsibėgėjusių Kelmės žaidėjų nebesustabdys, o ir užsitikrinę pirmą vietą turnyre,  Šiaulių komandos treneriai į aikštelę išleido ir savo jauniausius žaidėjus. Penktajame sete „Antiviui-Etoviui“ nuo varžovų atsiplėšti padėjo puikus Gilberto Kerpės žaidimas ir keli iš eilės jo neatremiami padavimai – kelmiškai iškovojo pergalę rezultatu 3:2 (20:25, 25:22, 25:22, 17:25, 15:8).

Po rungtynių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ komandos kapitonas Arūnas Kirsnys teigė: „Mes čia važiavome apginti pirmos vietos, taip ir padarėme. Vyko tikrai įdomios kovos, tik Kelmės komanda smarkiai išretinta traumų ir negalėjo žaisti visu pajėgumu. Užimta vieta esu patenkintas, bet šios dienos rungtynėmis tikrai ne. Mes žinojome, kad užteks vieno laimėto seto ir tą tikslą pasiekę labai  atsipalaidavome, treneris leido pasižaisti ir jaunesniems žaidėjams, bet čia juk ne pasiteisinimas.“

Finalo etape dalyvavusių komandų treneriai balsavo už geriausią turnyro žaidėją – juo tapo „Raseinių-Norvelitos“ puolėjas, Lietuvos vyrų tinklinio rinktinės narys Donatas Andriulis.

„Man šis apdovanojimas labai malonus ir netikėtas“, - po apdovanojimų kalbėjo Donatas Andriulis. „Galbūt būčiau galėjęs tikėtis apdovanojimo kaip geriausiai sužaidęs savo komandoje, bet tikrai nemaniau, kad mane išrinks geriausiu visame turnyre. Toks įvertinimas yra labai svarbus, nes jis parodo, kad kažką sugebu aikštelėje, kad į mane žiūrima kaip į rimtą varžovą. Gaila, kad mums nepavyko laimėti taurės, nes tai buvo tikrai įmanoma. Raseinių komanda buvo vienintelė, visas rungtynes žaidusi po 5 setus, per savaitgalį sužaidėme 15 setų ir paskutinę dieną mums tiesiog pristigo jėgų“.

Turnyro nugalėtojams ir prizininkams taures, medalius bei rėmėjų UAB „Farmarkesa“ įsteigtus prizus - Dr. Wolz maisto papildus įteikė LTF prezidentas Marius Vasiliauskas, viceprezidentas Darius Čerka bei generalinis sekretorius Juozas Lapeika.

Rungtynių rezultatai:

Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ - Kauno „KTU-Mintonet“  3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

„Raseiniai-Norvelita“ – Kelmės „Antivis-Etovis“ 3:2 (25:22, 18:25, 25:20, 17:25, 17:15)

Kauno „KTU-Mintonet“ – Kelmės „Antivis-Etovis“ 3:0 (25:20, 25:9, 25:22)

Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ - „Raseiniai-Norvelita“ 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:19, 15:13)

Kauno „KTU-Mintonet“ – „Raseiniai-Norvelita“ 3:2 (19:25, 25:22, 25:21, 25:27, 15:13)

Kelmės „Antivis-Etovis“  - Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ 2:3 (20:25, 25:22, 25:22, 17:25, 15:8)