Lietuvos jauniai dalyvaus R. Europos tinklinio čempionate.

 

Gruodžio 18-21 d. vyks R. Europos jaunių tinklinio čempionatas (EEVZA), kuriame dalyvaus ir dvi Lietuvos rinktinės. Trenerių Vasilijaus Burakinskio ir Roberto Nekrašo vadovaujama jaunių vaikinų (iki 18 m.) rinktinė žais Minske, o merginos (iki 17 m.), treniruojamos Lijos Darandovienės ir Jūros Gricienės, varžysis Daugpilyje.

Minske vykstančiose varžybose dalyvauja nacionalinės jaunių rinktinės iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Gruzijos. Jau pirmąją turnyro dieną ketvirtadienį lietuviai susidurs su turnyro šeimininkais baltarusiais, po to žais su ukrainiečiais. Penktadienį Lietuvos atstovų laukia Estijos ir Latvijos rinktinės, šeštadienį – Gruzijos, o sekmadienį – Rusijos tinklininkai. Visos komandos sužais vieno rato sistema ir tokiu būdu išsiaiškins nugalėtoją.

Daugpilyje varžysis Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos Azerbaidžano jaunių merginų rinktinės. Lietuvės pateko į A pogrupį drauge su Rusijos, Baltarusijos, Azerbaidžano rinktinėmis. Per pirmas tris dienas mūsiškės sužais pogrupio rungtynes, o šeštadienį jų laukia atkrintamosios varžybos.

Dalyvavimas R. Europos čempionate Lietuvos jaunių rinktinėms yra vienas iš pasiruošimo etapų svarbiausiam sezono startui – atrankos į Europos jaunių čempionatą varžyboms. Europos jaunių vaikinų (iki 19 m.) ir merginų (iki 18 m.) atrankos turnyras vyks 2015 m. sausio mėn. 9-11 d.

Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė žais G pogrupyje Rovinjo mieste (Kroatijoje) drauge su šeimininkų,  Italijos bei Ispanijos komandomis, o merginos varžysis H pogrupyje Maskvoje su Rusijos, Danijos, Čekijos atstovėmis. Į Europos jaunių čempionato finalo etapą Ankaroje (Turkija) pateks kiekvieno iš 8 pogrupių nugalėtojai bei 3 geriausios antras vietas užėmusios rinktinės.

R. Europos jaunių čempionato (EEVZA) tvarkaraštis:

Lietuvos jaunių vaikinų U18 rinktinė - Minskas, Baltarusija

Treneriai Vasilij Burakinskij, Robertas Nekrašas

12.18 d.   

11.00 val. Baltarusija – Lietuva

15.00 val. Lietuva - Ukraina

12.19 d.            

13.00 val. Estija – Lietuva

19.00 val. Lietuva - Latvija

12.20 d.        

13.00 val. Gruzija - Lietuva

12.21 d.           

17.00 val. Lietuva - Rusija 

Lietuvos jaunių merginų U17 rinktinė - Daugpilis, Latvija

Trenerės Lija Darandovienė, Jūra Gricienė

12.18 d.             10.00 val. Rusija - Lietuva

12.18 d.             18.30 val. Lietuva – Azerbaidžanas

12.19 d.             20.00 val. Lietuva - Baltarusija