Lietuvos jauniai į Europos tinklinio čempionato finalą nepateko.

Nuotrauka: Augusto Četkausko/sportoakimirka.lt

Sausio 11 d. Lietuvos jaunių vaikinų (iki 19 m.) tinklinio rinktinė baigė savo pasirodymą atrankoje į Europos jaunių čempionato finalinį etapą. Rovinjyje (Kroatija) vykusiose G pogrupio varžybose lietuviai patyrė tris nesėkmes, užėmė ketvirtą vietą ir į čempionato finalą nepateko.

Trenerių Vasilijaus Burakinskio ir Roberto Nekrašo vadovaujami jauniai 0:3 (22:25, 12:25, 17:25) nusileido Ispanijos, 0:3 (14:25, 20:25, 26:28) – Italijos ir 1:3 (25:16, 18:25, 20:25, 21:25) – Kroatijos rinktinei.

Rezultatyviausi Lietuvos komandos gretose buvo Artūras Vincelovičius (37 tšk.), Martynas Miliukas (35 tšk.), Paulius Misiukevičius (29 tšk.), Mantas Grinevičius (23 tšk.). Mantas Grinevičius taip pat pateko į geriausiai kamuolį paduodančių viso čempionato žaidėjų penketuką (6 neatremiami padavimai).

Atrankos į Europos jaunių merginų čempionato finalinį etapą varžybose Maskvoje dalyvavo ir Lietuvos jaunių merginų (iki 18 m.) rinktinė, treniruojama Lijos Darandovienės ir Jūros Gricienės. Lietuvės 0:3 (13:25, 9:25, 16:25) nusileido Čekijos rinktinei, 0:3 (12:25, 7:25, 6:25) – Rusijos rinktinei ir 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 21:25, 15:9) nugalėjo danes. Mūsiškės H pogrupyje užėmė trečią vietą ir į Bulgarijoje vyksiantį finalinį etapą nepateko. Pogrupio nugalėtojomis tapo rusės, užtikrintai laimėjusios visas tris rungtynes.

Martynas Miliukas, Lietuvos rinktinės puolėjas: „Nesitikėjome pralaimėti visų trijų rungtynių, nes čempionatui tikrai rimtai ruošėmės. Daugeliui mūsų žaidėjų pritrūko patirties, juk nemažai jų prie rinktinės prisijungė vos prieš pusmetį, kartais pritrūkdavo kovingumo. Sunkiausiai buvo žaisti prieš ispanus, nes jie itin gerai gynėsi. Visos priešininkų komandos pasižymėjo labai tvarkingu žaidimu, kuo mūsų rinktinė nepasižymi.“