Lietuvos vyrų tinklinio čempionate – žūtbūtinės kovos.

 

Nuotrauka: "Alio, Raseiniai"

Sausio 31 – vasario 1 d. buvo sužaistos 4 Lietuvos vyrų tinklinio čempionato rungtynės, kuriomis prasidėjo paskutinis trečiasis varžybų ratas. Tradiciškai tarp pirmojo čempionato ketverto komandų vyko aršios 5 setų kovos, mažiau intrigos buvo rungtynėse su jaunaisiais Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“ tinklininkais, kurie patyrė dar dvi nesėkmes vienodu rezultatu 0:3.

Šeštadienį Kelmėje susitiko vietos „Antivis-Etovis“ ir „Raseiniai-Norvelita“. Ambicingi raseiniškiai nenori susitaikyti su čempionate užimama ketvirtąja vieta, nes jiems prieš pusfinalius teks žaisti papildomose atkrintamosiose rungtynėse su Rytų arba Vakarų pogrupio komanda. Todėl šeštadienį, nors ir žaisdami svetimoje Kelmės salėje, spaudžiami aršių vietos sirgalių, Raseinių tinklininkai nuo pat mačo pradžios kibo į atlapus tituluotai „Antivio-Etovio“ komandai. Jiems pavyko laimėti pirmus du setus, tačiau tokio tempo išlaikyti visų rungtynių eigoje nebesugebėjo ir Kelmės ekipa šventė sunkiai iškovotą pergalę 3:2 (25:27, 17:25, 25:16, 25:20, 15:9).

„Mes patys sau prisidarėme problemų, pirmame sete smarkiai pirmaudami nusiraminome, užsiliūliavome, antrą setą aikštelėje prastovėjome“, - pasakojo „Antivio-Etovio“ treneris Ramūnas Barauskis. „Tuomet komandai teko ir griežtesnių žodžių pasakyti, kad išėję į aikštelę mūsų garbę gintų ne tik kaip žaidėjai, bet ir kaip vyrai. Pradžioje nesusitvarkėme su užtvara, bet po to kitaip sustojome gynyboje, o ir raseiniškių lyderiai Tomas Staševičius ir Donatas Andriulis pavargo tempti komandą“.

Laimėtos rungtynės prieš „Raseinius-Norvelitą“ bei sekmadienį iškovota dar viena pergalė prieš Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“ 3:0 (25:14, 25:22, 25:22) kelmiškiams padėjo turnyrinėje lentelėje aplenkti Marijampolės „Sūduvą“ ir pakilti į antrą vietą (20 tšk.)

Marijampoliečiai šeštadienį namuose taip pat 3:0 (25:16, 25:15, 25:20) įveikė Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“ ir užsidirbo 3 taškus, tačiau antrosios savaitgalio rungtynės išvykoje prieš čempionato lyderius Šiaulių „Elgą-Master Idea-SM Dubysą“ nesusiklostė taip sėkmingai.

Veržliai pradėję mačą „Sūduvos“ tinklininkai nesunkiai laimėjo pirmus 2 setus, o Šiaulių ekipa atrodė neatpažįstama. Tuomet „Elgos-Master Idea“ treneris Modestas Strockis pakeitė vangiai rungtyniavusius komandos lyderius, išleisdamas jaunimą. Vos aikštelėje pasirodęs septyniolikmetis Lietuvos jaunių rinktinės narys Martynas Miliukas stebino savo kovingumu bei daug prisidėjo stabdant įsibėgėjusią „Sūduvą“ – šiauliečiams pavyko perimti iniciatyvą į savo rankas ir padovanoti savo sirgaliams dar vieną pergalę rezultatu 3:2 (18:25, 18:25, 25:18, 25:22, 15:11).

Modestas Strockis, Šiaulių „Elgos-Master Idea-SM Dubysa“ treneris: „Pradžia mums buvo sunki, bet mes kitokios ir nesitikėjome, žaidžiant prieš „Sūduvą“. Juk šioje komandoje dabar žaidžia geriausias Lietuvos libero Liudoslavas Adamovičius ir geriausi ar vieni geriausių savo pozicijų žaidėjai – Olegas Čebialis, Jonas Rakickas, Andrius Gaidys. Kalbant apie atliktus keitimus – manau, kad kiekvienas žaidėjas turi būti pasiruošęs bet kada išbėgti į aikštelę, nesvarbu, kiek jam metų ar kiek jis žaisdavo iki tol. Tiesiog reikia išlaukti savo momento ir šiandien išmušė Martyno Miliuko momentas. Dar norėčiau išskirti Edviną Vaškelį, kuris žaidė visas rungtynes ir buvo tikras komandos lyderis, kuriuo visada buvo galima pasitikėti“.

Kitą savaitgalį tęsis trečiasis Lietuvos vyrų tinklinio čempionato ratas, Šiauliuose šeimininkai susitiks su Kelmės „Antiviu-Etoviu“ ir „Raseiniais-Norvelita“, Marijampolėje „Sūduva“ žais su „Antiviu-Etoviu“, o Raseiniuose – „Raseiniai-Norvelita“ su Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“.