Vasario 20-22 d. Vilniuje vyks Lietuvos vyrų tinklinio Rytų/Vakarų zonų finalinės varžybos.

 

Papildyta: 02.20 d. 14:30 val.

Vasario 20 – 22 dienomis Vilniuje, VGTU sporto komplekse vyks 2015 m. Lietuvos vyrų tinklinio čempionato Rytų ir Vakarų zonų finalo turnyras.

Iš dešimties čempionate dalyvavusių komandų į finalinį etapą pateko Vilniaus Gedimino technikos universiteto atstovai, dvi Kauno ekipos – „KTU-Mintonet“ ir „Marito“ bei Gargždų sporto centro tinklininkai.

Rytų/Vakarų zonų finalo nugalėtojai bei antros vietos prizininkai iškops į atkrintamąsias Lietuvos čempionato varžybas, kur susitiks su stipriausiųjų komandų pogrupyje 4 ir 5 vietose likusiomis ekipomis - „Raseiniais-Norvelita“ bei Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“. Šiose varžybose dalyviai kovos dėl 4-7 vietų galutinėje čempionato rikiuotėje, o 4 vietą užėmusi komanda pateks į Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinalius.

Atkrintamosiose rungtynėse dėl vietos Rytų/Vakarų zonų finale vyko atkaklūs mūšiai, pateikę nemažai netikėtumų. Čempionato naujokė Alytaus „Dzūkija“ (4 vieta Rytų zonoje) sugebėjo įkąsti Vakarų pogrupio lyderiams, LTF Didžiosios taurės sidabro medalininkams Kauno „KTU-Mintonet“ tinklininkams. Pirmas rungtynes laimėję 3:1, atsakomosiose kauniečiai nusileido tokiu pačiu rezultatu ir į finalus išsikapstė tik dėl geresnio laimėtų/pralaimėtų taškų santykio.

Ne mažesnę staigmeną pateikė ir kiti čempionato naujokai – Panevėžio KKSC (4 v. Vakarų zonoje), pirmose rungtynėse namuose 3:2 įveikę Vilniaus VGTU (1 v. Rytų zonoje). Tačiau atsakomajame mače vilniečiai visgi įrodė savo pranašumą, 3:1 nugalėję čempionato debiutantus.

„Labai gaila, kad tuo pačiu metu vyko ir jaunių čempionato rungtynės, todėl atvykome be dalies savo žaidėjų, kurių pagalbos mums ir pritrūko. Galėjome laimėti ir šias rungtynes, nusileidome labai nedaug“, - apgailestavo panevėžiečių treneris Vitalijus Valteris.

Gargždų SC komanda (3 v. Vakarų zonoje) iš tolesnio etapo eliminavo tituluotą Vilniaus „Tinklo“ (2 v. Rytų zonoje) komandą. Namuose vilniečiai išplėšė pergalę prieš gargždiškius 3:2, tačiau išvykoje jiems nusileido 1:3 ir į finalą nepateko.

Po vieną pergalę pasidalino ir Kauno „Marito“ (2 v. Vakarų zonoje) su Vilniaus universiteto tinklinkais (3 v. Rytų zonoje). Išvykoje kauniečiai šventė nesunkią pergalę 3:0, o namuose VU komandai nusileido 2:3, tačiau tokio rezultato jiems pakako patekti į finalinį etapą.

Finalo varžybų tvarkaraštis:

VGTU sporto kompleksas, Saulėtekio al.28, Vilnius.

02.20/18.00 VGTU - “KTU-Mintonet”

02.20/20.00 “Marito” – Gargždų SC

02.21/12.30 “KTU-Mintonet” – Gargždų SC

02.21/14.30 VGTU – “Marito”

02.22/12.30 VGTU – Gargždų SC

02.22 14.30 “Marito” – “KTU-Mintonet” (transliacija per Delfi.TV)