Raseinių tinklininkai – Lietuvos čempionato pusfinalyje.

 

Nuotrauka: "Alio, Raseiniai"

Kovo 8 d. baigėsi atkrintamosios Lietuvos vyrų tinklinio čempionato varžybos, kuriose nugalėtojomis tapo „Raseinių-Norvelitos“ bei Kauno „KTU-Mintonet“ komandos. Raseiniškiai pateko tiesiai į Lietuvos čempionato pusfinalius, o kauniečiai su Vilniaus VGTU komanda žais dėl 5-6 vietų.

Antroji varžybų diena pažėrė nemažai netikėtumų. Kauno „KTU-Mintonet“ tinklininkai, namuose lengvai laimėję pirmajį tarpusavio susitikimą su Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“ 3:0 (25:18, 25:17, 25:18), atsakomosiose rungtynėse išvykoje nesitikėjo rimto pasipriešinimo. Tačiau treneris Vasilijus Burakinskis sugebėjo savo jaunuosius auklėtinius nuteikti kovai ir vaikinai pamokė patyrusius Kauno vilkus, įveikdami juos 3:0 (25:23, 25:21, 25:21). Tarpusavio susitikimų rezultatui tapus 1:1, buvo žaidžiamas papildomas „auksinis setas“, kuriame kauniečiai išplėšė sunkią pergalę 15:13.

„Mūsų žaidimas šį savaitgalį buvo prastas, šiandien žinoma sužaidėme daug geriau nei vakar, bet serijos rezultatas dėsningas. Kalbant apie sezono rezultatus – šiemet likome septinti ir kitąmet čempionatą pradėsime B grupėje, tai yra antras blogiausias rezultatas komandos istorijoje. Bet problemos tame nėra. Panašu, kad turime su kuom augti, dėl ko augti ir yra supratimas, kaip tą įgyvendinti. Vaikinai po truputį auga, bręsta, vyriškėja, kaupia patirtį ir augina tikėjimą savimi“, - po rungtynių kalbėjo Vilniaus „FV/LJR-SM Tauras“ treneris V. Burakinskis.

Ne mažesnė drama vyko ir Raseiniuose, kur „Raseiniai-Norvelita“ priėmė VGTU tinklininkus. Pirmasis susitikimas Vilniuje baigėsi raseiniškų naudai 3:1 (25:15, 15:25, 25:17, 25:19), tad jiems teliko žengti paskutinį žingsnį pusfinalių link. Tačiau vilniečiai Jono Adomaičio auklėtiniai nebuvo linkę sudėti ginklų ir išlygino serijos rezultatą, įveikdami „Raseinius-Norvelitą“ 3:1 (25:23, 18:25, 25:22, 25:22). „Auksiniame sete“ savo pranašumą įrodė raseiniškiai, laimėdami 15:11.

Rungtynių herojumi tapo „Raseinių-Norvelitos“ lyderis Tomas Stasevičius, pelnęs net 37 taškus. Po rungtynių jis pasakojo: „Mačą pradėjome galbūt šiek tiek atsipalaidavę po vakarykštės pergalės, klydome lygiose vietose. Priešininkai šiandien žymiai geriau statė užtvaras ir žaidė gynyboje nei vakar. Savo komandoje galėčiau išskirti libero Deivydą Platonovą, kuris svarbiais momentais traukė sudėtingus kamuolius, ko pasekoje sugebėjome atsiplėšti. „Auksiniame sete“ grubiai klydo VGTU jungiantieji žaidėjai, tai padėjo mums laimėti“.

Lietuvos vyrų tinklinio čempionato pusfinaliai prasidės kovo 28 d., Kelmės „Antivis-Etovis“ namuose priims Marijampolės „Sūduvą“, o Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ – „“Raseinius – Norvelitą“. Pusfinalio serijoje komandos žaidžia iki trijų pergalių.