Jonavos „Achemos“ tinklininkės išsigelbėjo nuo katastrofos.

Nuotrauka: Renatas Dūda

Penktadienį Raploje (Estija) Lietuvos čempionės Jonavos „Achema-KKSC“ per plauką peržengė Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinaliio barjerą. Dramatiškoje penkių setų kovoje jonavietės 3:2 (16:25, 25:22, 25:8, 22:25, 15:10) išplėšė pergalę iš Rygos „RSU/MVS“ ir pateko į čempionato pusfinalį.

Lietuvės reguliarųjį Baltijos moterų lygos sezoną baigė būdamos pirmoje vietoje, iš 20 žaistų rungtynių laimėjusios 19. Tačiau visą metų darbą ir pasiekimus galėjo nubraukti vienintelės aštuntfinalio rungtynės, nesėkmė kuriose „Achemai“ užkirstų kelią į pusfinalį. Rygos „RSU/MVS“ sezoną baigė būdamos tik aštuntos (8 pergalės, 12 pralaimėjimų), tačiau jos favoritėms pridarė nemažai nemalonumų.

„Šiandien galėjome sužaisti daug geriau, pačios nesupratome, kas įvyko. Visada sektis negali, tik baisu, kai nesiseka būtent tokiu momentu. Be galo džiaugiamės, kad laimėjome ir dabar padarysime viską, kad pasiektume savo. Pirmas žingsnis – Jelgavos komanda“, - po rungtynių kalbėjo „Achemos“ legionierė Irina Andrejeva.

"Atkrintamosios rungtynės yra kaip išlikimas, todėl visos komandos žaidžia su dviguba energija ir trykšta noru nugalėti. Mums Rygos komanda nebuvo paranki dėl savo aukštos užtvaros ir geros gynybos, bet net ir žinodami, kad bus labai sunkios rungtynės, pirmąjį setą pradėjome taip lyg tai būtų vis dar reguliarus sezonas. Už tai ir buvome nubausti... Antras setas buvo įtemptas psichologine prasme, nes nesinorėjo atsilikinėti 0-2, todėl mažiau rizikavome žaisdami ir seto gale buvome geresni. Trečią setą sužaidėme kaip iš natų, viskas buvo išpildoma idealiai. Ketvirtą setą Rygos komanda pakeitė savo pagrindinę jungiančią žaidėją labai patyrusia Latvijos ekipos trenere ir tai davė joms ramumo bei puolimas tapo labai sunkiai nuspėjamas. Nors seto galas buvo labai lygus, sėkmė šypsojosi Rygos tinklininkėms. Penktą setą mūsų komandą pagaliau pradėjo žaisti taip, lyg nebūtų rytojaus, kovojo už kiekvieną kamuolį, buvo agresyvi, intensyvi ir visos merginos rungtyniavo kartu padėdamos viena kitai. Tikiu, kad likusias dvi rungtynes žaisime maksimaliai susikoncentravę ir svarbiausia  - kartu kaip vienas kumštis",- toks buvo Jonavos "Achemos" trenerio Sauliaus Matikonio komentaras.

Šeštadienį 18.30 val. Jonavos „Achemos-KKSC“ laukia svarbios pusfinalio rungtynės su principinėmis varžovėmis – Jelgavos LU (Latvija) tinklininkėmis, kurios šiandien ketvirtfinalyje 3:0 (25:18, 25:18, 25:23) įveikė Tartu „Ulikool/Eden“ ekipą.  Kita pusfinalio pora – Kohilos „Vorkpalliklubi“ (Estija) ir Cėsio „Zeltaleja“ (Latvija).