Tinklininkai pradeda kovą dėl LTF Didžiosios taurės

Savaitgalį Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyre paaiškės finalo ketverto dalyviai. Vietą gruodžio 15-17 dienomis Raseiniuose vyksiančiame finalo ketverto turnyro jau turi šeimininkė "Norvelita", o dėl likusių trijų vietų atkrintamosiose varžybose kausis šešios komandos.

Šeštadienį 14 val. intriguojanti kova nusimato Kelmėje, kur vietos "Etovis" priims Šiaulių "Elgos-Master Idea-SM Dubysos" ekipą.

Įprasta dvikovos tarp šių ekipų būna labai kovingos ir įtemptos, todėl ir šeštadienio akistata neturi būti išimtimi.

Pasak Šiaulių ekipos trenerio Modesto Strockio, jų pranašumas yra patirtis ir dalyvavimas Baltijos lygoje.

"Pergale tikrai tikime, bet gerbiame savo varžovus ir žinoma, kad Kelmė yra labai kovinga, ypač gerai žaidžianti namuose", - pabrėžė M. Strockis.

Šeštadienį 19 val. 30 min. Marijampolėje susikaus "Sūduva" ir "Vilniaus kolegija-Flamingo Volley-SM Tauras".

Lietuvos čempionate šiuo metu pirmaujanti "Sūduva" yra laikoma kovos favorite, bet jauni ir ambicingi vilniečiai autoritetų nepaiso ir žada kibti į atlapus varžovams. Lietuvos pirmenybių rungtynėse "Sūduva" vilniečius nugalėjo 3-0 (25:22, 25:22, 25:23), bet visuose trijuose setuose buvo atkakli kova.

Po minėtų rungtynių "Sūduvos" treneris Romas Sujeta prisipažino, kad lengvų rungtynių, žaidžiant su Vilniaus ekipa, tikėtis neverta: "Vilniaus klubas atjaunėjo, bet turi žaidėjus su grėsmingais duomenimis. Jų žaidimui dar trūksta pastovumo, bet akivaizdu, kad šiame sezone su vilniečiais dar turėsime labai rimtų kovų".

Vilniaus klubas šeštadienio kovai ruošiasi ypač intensyviai, o savo įgūdžius bandys patobulinti draugiškame mače.

"Taip, "Sūduva" man yra baisiausia ekipa Lietuvos čempionate. Iš čempionato rungtynėse pasimokėme, kaip reikia pralaimėti, - šypsojosi Vilniaus ekipos treneris Vasilijus Burakinskis. - Iš tikro, dabar rimtai ruošiamės šeštadienio mačui. Penktadienį Vilniuje sužaisime draugiškas rungtynes su Baltarusijos vicečempione Minsko "Stroitel" ekipa".

Dar vienas atkrintamųjų varžybų susitikimas įvyks sekmadienį 14 val. Klaipėdoje. Čia vietos "Amber Queen" žais su Kauno "Startu-LSU" komanda.

Šios dvi Lietuvos čempionato naujokės prieš savaitę žaidė pirmenybių rungtynes ir jas 3-1 (24:26, 25:13, 25:20, 25:22( laimėjo klaipėdiečiai.

Abiejų komandų atstovai sutiko, kad žaisti per savaitę antrą kartą su ta pačia komanda yra nelengva. Rungtynių svarba itin didelė, todėl kuri jauna komanda geriau pasiruoš ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, ta ir turėtų keliauti į finalo ketvertą.