Keletas faktų apie Pasaulio turą ir jo nugalėtojus

Foto: FIVB

Sekmadienio vakarą, Hagoje vykusiose 4 žvaigždžių FIVB Pasaulio paplūdimio tinklinio turo #DelaBeachOpen finalinėse kovose, visų nuostabai ir mūsų kaimynų, Latvijos, džiaugsmui čempionų medaliais pasipuošė Latvijos paplūdimio tinklinio komanda Egdars Tocs ir Martins Plavins! Moterų grupėje neatsirado lygių amerikietėms April Ross ir Alexandra Klineman.

Ta proga norėtume pasidalinti keletu įdomių faktų. Ar žinojote, kad.....

Ar žinojote, kad Pasaulio turo Hagoje čempionai: 

 • Martins Plavins kartu su savo partneriu Janis Smedins 2012 m. tapo Londono olimpių žaidynių, 2010 m. Europos čempionate Berlyne bronzos medalininku?
 • Martins Plavins 29 m. partneriui Egdars Tocs (geriau žinomam poroje su Richards Finsters) tai buvo pirmosios tokio rango varžybos su tokio lygio laimėjimu?
 • Moterų grupėje čempionių titulus iškovojusi amerikietė April Ross yra nevienkartinė Olimpinių žaidynių prizininkė: 2016 m. Rio De Žainero žaidynėse yra laimėjusi bronzos medalį (su partnere Kerri Walsh Jennings) 2012 m. Londono Olimpinėse Žaidynėse (su Jennifer Kessy) iškovojo sidarbą, 2009 m. Stavangeryje pelnė Pasaulio čempionato auksą (Jennifer Kessy), o 2017 m.  Vienoje, Pasaulio čempionate, iškovojo sidabro medalį (Lauren Fendrick)?
 • Nauja April Ross partnerė Alexandra Klineman nuo 2008 m. atstovauja Jungtinių Amerikos valstijų salės tinklinio nacionalinę rinktinę, paplūdimio tinklinyje Pasaulio turo laimėjimas tapo jos debiutu - sportininkei tai buvo pirmosios tokio rango varžybos?
 • Amerikietėms April Ross/Aleksandra Klineman reikėjo įveikti sunkią distanciją iki Pasaulio turo Hagoje pjedestalo: jos du kartus turėjo kovoti šalies kvotoje, taip pat peržengti kvalifikacinį barjerą, išeiti iš grupės ir įveikti visas komandas atkrintamosiose varžybose?

O ar žinojote, kad:

 • FIVB paplūdimio tinklinio Pasaulio turas yra pasaulinės profesionalaus paplūdimio tinklinio varžybos, organizuojamos Pasaulio tinklinio federacijos "Fédération Internationale de Volleyball" (FIVB) nuo 1989 m. Pirmajame organizuotame Pasaulio ture 1989 m. varžėsi tik vyrai. Pirmieji Pasaulio turo čempionais tapo Sinjin Smith ir Randy Stoklos (JAV). Moterys dėl medalių Pasaulio ture pradėjo kovoti 1992 metais. Pirmosiomis čempionėmis tapo Karolyn Kirby ir Nancy Reno (JAV).
 • “World Tour” laimėjimas laikomas vienu iš didžiausių tarptautinio paplūdimio tinklinio apdovanojimų, už kurį aukštesniais laikomi tik Pasaulio čempionatas ir vasaros olimpinių žaidynių paplūdimio tinklinio turnyras.
 • "World Tour" pagal pajėgumą yra skirstomas į penkias žvaigždes. Penkių žvaigždžių yra laikomas prestižiškiausiu Pasaulio turu.
 • “World Tour” turnyre (kaip tai įprasta pasaulio turnyruose) sportininkams duodamas tik 1 šansas pergalei. Išėjus iš grupės kovų, pagrindiniame turnyre žaidžiama 1 minuso sistema. Tai reiškia, kad komanda iškrenta iš varžybų po pirmojo pralaimėjimo. 1 minuso formatu žaidžiama ir kvalifikacijoje. Šis varžybų formatas pirmą kartą buvo pristatytas ir išbandytas 1997 m. Marselyje, Prancūzijoje, ir Los Andžele, Jungtinės Amerikos Valstijose, vykusiose varžybose.
 • 4 žvaigždių Pasauliniame ture buvome ir mes. 2018 m. 4 žvaigdžių Hagoje vykęs “Worl Tour” yra pirmasis tokio aukšto rango Pasaulio turnyras, kuriame pasirodė ir Lietuvos atstovai.
 • Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pagal savo turimus rezultatus (reitingo taškus) iš karto pateko į pagrindines turnyro grupės varžybas. Grupės varžybos šiame turnyre buvo žaidžiamos pusfinalių formatu. Mūsų tinklininkės pirmose vržybose susitiko su čempionėmis April Ross/Aleksandra Klineman, kurioms nusileido rezultatu 0-2 (15-21; 22-24). Antrajame sete persvarą turėjusios lietuvaitės, seto pabaigoje vis tik jo nesugebėjo išnaudoti savo pranašumo prieš labiau patyrusias priešininkes. Antroje grupės kovoje, atkakliai siekusios pergalės, tačiau nepasipriešinusios Rusijos atstovėms Kseniai Dabizha ir Yuliai Abalakinai ir po atkaklios  trijų setų kovos 1-2 (21-19; 16-21; 9-15) nusileidusios priešininkėms Ieva ir Monika neįveikė grupės barjero. Nors ir šiek tiek pritrūko išeiti iš grupės, tačiau galime padžiaugtis, kad mūsų jauni sportininkai jau patenka į tokio rango varžybas ir laimi reitingo taškus (savo kraityje Ieva ir Monika išsivežė po 120 pasaulio reitingo taškų). Tai reiškia, kad atsiveria galimybės ir toliau dalyvauti tokiose varžybose.
 • Kitiems mūsų sportininkams Urtei Andriukaitytei ir Irinai Zobninai, deja, nepasisekė perlipti kvalifikacijos barjero. Vyrų grupėje, netikėtai, su paskutiniu traukiniu į kvalifikaciją įšokusiems, Lukui Každailiui ir Arnui Rumševičiui pritrūko vienos pergalės, kad patektų į pagrindinį turnyrą ir atsidurtų grupės varžybose. Po atkaklios kovos 2-1 (13-21; 21-19; 16-14) įveikę Norvegijos komandą Hendrik Nikolai Mol/Mathias Bersten, jie nusileido suomiams Jurki Nurminen/Santeri Siren ir iš kvalifikacijos neišėjo.

Iš viso Hagoje dalyvavo 32 komandos pagrindinėse varžybose ir 32 komandos kvalifikacijoje, o galutinai turo medalininkų rikiuotė atrodo taip:

Vyrų grupėje:

 1. Martins Plavins/Egdars Tocs (Latvija)
 2. Piotr Kantor/Bartosz Losiak (Lenkija)
 3. Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Olandija)

Moterų grupėje:

 1. April Ross/Alexandra Klineman (JAV)
 2. Carolina Salgado/Maria Antonelli (Brazilija)
 3. Tanja Huberli/Nina Betschart (Šveicarija).

 

Kaip atrodė Pasaulio turas paveikslėliuose galima pamatyti: http://worldtour.2018.fivb.com/en/560