Lietuvos nacionalinė moterų tinklinio rinktinė

 

Lietuvos nacionalinė moterų tinklinio rinktinė Lenkijoje sužaidė trejas draugiškas rungtynes.

2014.04.18 d.

Lietuvos moterų tinklinio rinktinė grįžo iš Lenkijos, kur balandžio 14 – 16 d. sužaidė trejas draugiškas rungtynes su vietos moterų tinklinio klubais. Dvejos rungtynės baigėsi lietuvių pergale – „Nosir Mozowieck Nowy Dwor“ ekipa įveikta 3:0 (25:16, 26:24, 26:24), Varšuvos „Muks Sparta“ 3:0 (25:23, 25:19, 25:17), o „Nike Wigrow“ ekipai nusileista 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 20:25).

Varšuvos tinklinio klubas „Muks Sparta“ rungtynes su Lietuvos rinktine planavo kaip sėkmingo sezono uždarymo renginį savo sirgaliams bei rėmėjams. „Komanda yra puikioje formoje ir sezono pabaigai pademonstruos žiūrovams tikrą tinklinio šventę. Trečiadienio rungtynės bus įdomus reginys sirgaliams, kurie turės galimybę pamatyti egzotišką (kalbant apie tinklinį) Lietuvos rinktinę“ – prieš susitikimą žadėjo „Muks Spartos“ vadovas Maciej Szewczyk. 

Rugtynių Varšuvoje išvakarėse Lietuvos rinktinė įtemptoje kovoje pralaimėjo „Nike Wigrow“ ekipai 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 20:25), o „Spartos“ klubas pagal reitingą yra aukštesnėje turnyrinės lentelės vietoje.  Tačiau suplanuota šventė nevyko pagal iš anksto numatytą scenarijų – Lietuvos rinktinė jau pirmajame sete atkakliai priešinosi, rezultatas nuolatos keitėsi tai vienos, tai kitos komandos naudai.

Kaip rašoma „Muks Sparta“ pranešime spaudai, apylygė kova vyko tik pirmajame sete, o daugiau šaltakraujiškumo seto pabaigoje išsaugojusios lietuvės jį laimėjo 25:23. Kituose dviejuose setuose Lietuvos rinktinės pranašumas buvo akivaizdus visose grandyse. Ypač patikimai buvo žaidžiama gynyboje ir statant užtvaras, kas drastiškai sumažino „Spartos“ puolimo efektyvumą. Neginčijama komandos lydere lenkai įvardino lietuvių puolėją Valdonę Petrauskaitę.

„Išvyka į Lenkiją rinktinei suteikė kur kas daugiau naudos, nei būtų davusi treniruočių stovykla Lietuvoje. Trenerė Daiva Simokaitienė turėjo galimybę išbandyti visas žaidėjas kovoje prieš tituluotus lenkų klubus. Ji buvo maloniai nustebinta komandos progresu ir susižaidimu. Pasiteisino tai, kad didžioji dalis rinktinės narių šiemet buvo surinktos į Jonavos „Achema-KKSC“ klubą ir visus metus turėjo galimybę treniruotis kartu“ – kelione į Lenkiją džiaugėsi rinktinės vadovas Vidas Makauskas.

„Trenerė žaidėjoms akcentuoja gynybą bei užtvaras - tokia strategija išties pasiteisino rungtynėse prieš Varšuvos klubą. Šiuo keliu eisime ir toliau, po kontrolinių rungtynių esame kur kas optimistiškiau nusiteikę dėl atrankos į Europos čempionatą“, - teigė V. Makauskas.

Pirmajame pasiruošimo Europos čempionato atrankai etape moterų rinktinę sudarė tik Lietuvoje žaidžiančios tinklininkės bei Azerbaidžano „Lokomotiv Baku“ atstovaujanti Valdonė Petrauskaitė. Mėnesio pabaigoje komandą sustiprins iš Belgijos atvyksianti Neringa Grikštaitė, Sirakūzų universitete JAV žaidžianti Monika Šalkutė bei Pranzūzijos Kalė „Stella EDU SP“ klubą atstovaujanti Erika Kliokmanaitė.

Balandžio 18-19 dienomis Jonavoje Lietuvos rinktinė susitiks su Europos jaunių čempionatui besiruošiančia Latvijos jaunių rinktine. Gegužės 3-4 dienoms Šiaulių arenoje bus žaidžiamos dvejos draugiškos rungtynės su Latvijos nacionaline moterų rinktine.

2014.04.13 d.

Lietuvos moterų tinklinio rinktinė pradėjo pasiruošimą Europos čempionato atrankai ir balandžio 14-16 d. išvyksta žaisti kontrolinių rungtynių su trimis Lenkijos klubais. Šiame pasiruošimo etape rinktinę sudaro tik Lietuvoje žaidžiančios tinklininkės ir iš Azerbaidžano sugrįžusi Valdonė Petrauskaitė. Kitos užsienio klubus atstovaujančios žaidėjos (Erika Kliokmanaitė, Neringa Grikštaitė, Monika Šalkutė) prie komandos prisijungs balandžio pabaigoje.

Grįžusi iš Lenkijos, Lietuvos moterų rinktinė draugiškose varžybose susitiks su Latvijos jaunių rinktine. Rungtynės vyks balandžio 18 d. 18 val. ir 19 d. 12 val. Jonavos kūno kultūros ir sporto centre.