Lietuvos nacionalinės vyrų ir moterų tinklinio rinktinės

 

Lietuvos tinklininkai reabilitavosi rungtynėse su latviais.

2014.05.04 d.

Sekmadienį Lietuvos vyrų ir moterų rinktinių pergalėmis baigėsi dvi dienas trukęs tarptautinis tinklinio turnyras Šiauliuose. Moterų komanda užtikrintai įveikė Latvijos nacionalinę ekipą 3:0 (25:14, 25:15, 25:19), o vyrai nugalėjo iki tol pralaimėjimų nepatyrusius Daugpilio universiteto tinklininkus 2:1 (19:25, 25:22, 25:15). Pirmosiose sekmadienio rungtynėse Lietuvos vyrų rinktinė minimaliu skirtumu 1:2 (24:26, 24:26, 25:23) nusileido Gardino “Legion” klubui.

Vasilijaus Matuševo tarptautinio turnyro nugalėtojais tapo Daugpilio universiteto komanda, laimėjusi trijus iš keturių žaistų susitikimų.

Rinktinė galėtų žaisti dar bent du kartus geriau.

Pirmosiose dienos rungtynėse su baltarusiais eksperimentuodamas Ramūnas Barauskis išleido naują startinį šešetą be užsienyje rungtyniaujančių žaidėjų, kurio pagrindą sudarė geriau susižaidę Šiaulių „Elga-Master Idea“ tinklininkai. Tačiau pirmajame sete pirmaudami lietuviai daug klydo seto pabaigoje ir baltarusiai jį laimėjo minimalia persvara 26:24, tokiu pačiu rezultatu baigėsi ir antrasis setas. Aikštelėje pasirodęs kovingasis Tomas Vilimas padėjo komandai sėkmingai užbaigti trečiąjį setą 25:23.

Nugalėjo turnyro favoritus.

Antrosiose dienos rungtynėse su Daugpilio universiteto klubu Lietuvos rinktinės treneriai vėl išleido startinį šeštadienio šešetuką. Kovingiau rungtyniavę lietuviai nugalėjo iki tol pralaimėjimų nepatyrusius latvius 2:1 (19:25, 25:22, 25:15).

Moterys vėl siautėjo.

Lietuvos moterų tinklinio rinktinei nebeprireikė penkių setų įrodyti savo pranašumą prieš latves – azartiškai ir triukšmingai rungtyniavę lietuvės užtikrintai laimėjo 3:0 (25:14, 25:15, 25:19). Tačiau susitikimo sėkmingu pavadinti negalima – komanda patyrė didelių nuostolių, nes traumą gavo pagrindinio šešetuko žaidėja Viltė Makauskaitė. Žiūrovų ovacijų nusipelnė pasiaukojančiai gyvyboje kovojusi libero Inga Vainilavičiūtė, ji ir buvo pripažinta naudingiausia Lietuvos komandos žaidėja.

Turnyro nugalėtojai latviai.

Tarptautinį turnyrą laimėjo Daugpilio universiteto tinklininkai, be vienos pergalės ir vieno pralaimėjimo prieš lietuvius du kartus įveikę Gardino „Legion“ klubą 2:1 (29:27, 16:25, 25:19) ir 2:1 (25:21, 25:21, 25:21). Latvių treneris Elmaras Rudovičius teigė: „Labai džiaugiamės pakvietimu dalyvauti turnyre, nes jau pradedame ruoštis kitam sezonui, formuojame komandos pagrindą. Kadangi esame patenkinti legionieriumi is Lietuvos Andžėjumi Savostenoku, pasikvietėme išbandymui ir dar vieną „Flamingo Volley“ žaidėją Robertą Juchnevič. Andžėjus išsiskiria itin kovingu charakteriu, jis niekad nepasiduoda. Sezono pradžioje jo technika, ypač priėmimas šlubavo, todėl vietoje priimančio puolėjo jis antroje sezono pusėje sėkmingai pavertėme laisvuoju puolėju (opozitu). Manau, mūsų šalims reiktų žaisti dar daugiau draugiškų varžybų, nes latvių ir lietuvių tinklinio mokyklos skiriasi ir abi pusės turi ką viena iš kitos pasimokyti“.

2014.05.03 d.

Gegužės 3-4 d. vykstančiame tarptautiniame tinklinio turnyre šeštadienį Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė 1:2 (22:25, 24:26, 25:23) nusileido Daugpilio universiteto komandai ir 1:2 (25:23, 17:25, 18:25) Gardino „Legion“ klubui. Moterų rinktinė dramatiškoje kovoje įveikė Latvijos nacionalinę ekipą 3:2 (25:14, 24:26, 21:25, 25:16, 15:12).

2014.05.02 d.

Gegužės 3-4 dienomis Šiaulių arenoje vyks tarptautinis tinklinio turnyras olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimui, kuriame Lietuvos vyrų rinktinė susitiks su Gardino „Legion“ ir Daugpilio universiteto komandomis. Lietuvos moterų tinklinio rinktinė sužais dvejas rungtynes su Latvijos nacionaline rinktine.

Legionieriai iš Lietuvos

Daugpilio universiteto komanda šiemet Latvijos čempionate užėmė ketvirtą, o tarptautinėje Šenker lygoje – septintą vietą. Jos gretose žaidžia legionierius iš Lietuvos – buvęs Vilniaus „Flamingo Volley“ lyderis, 2012 m. Lietuvos paplūdimio ir salės tinklinio čempionas Andžej Savostenok. „Labai laukiu rungtynių, prieš rinktinę kovosiu iš visų jėgų - noriu treneriams įrodyti, kad jie buvo neteisūs. Galėjo mane bent į treniruočių stovyklą pakviesti ir pažiūrėti, kiek patobulėjau visus metus kiekvieną savaitę Šenker lygoje žaisdamas prieš aukšto meistriškumo komandas“, - širdo per plauką į galutinį Lietuvos rinktinės sąrašą nepatekęs puolėjas. Šį savaitgalį prie Daugpilio universiteto ekipos prisijungs ir kitas „Flamingo Volley“ puolėjas Robert Juchnevič.

Kita turnyre dalyvausiant komanda yra Baltarusijos čempionate septintą vietą užimantis Gardino „Legion“ klubas. Į Lietuvą taip pat turėjo atvykti ir daugkartiniai Baltarusijos čempionai – Minsko „Stroitel“, tačiau minskiečiai nespėjo laiku pasirūpinti vizomis.

Revanšas prieš latves

Lietuvos moterų tinklinio rinktinė taip pat buvo atkurta tik pernai, kai dalyvavo atrankos į 2014 m. pasaulio čempionatą turnyre. Rinktinę treniruoja daugkartinių Švedijos čempionių „Katrineholm VK“ klubo trenerė Daiva Simokaitienė. Šiemet prie komandos prisijungė ir didžiausia Lietuvos moterų tinklinio žvaigždė – daug metų vienoje stipriausių pasaulyje Italijos A1 lygoje žaidusi puolėja Valdonė Petrauskaitė.

Šiauliuose Lietuvos tinklininkės su Latvijos moterų rinktine sužais dvejas rungtynes. Latvės taip pat ruošiasi atrankos į Europos čempionatą turnyrui, kur pakliuvo į vieną grupę su Norvegijos, Švedijos ir Gruzijos rinktinėmis.

Praėjusį pavasarį Lietuvos rinktinė skaudžiai pralaimėjo latvėms atrankos į 2014 pasaulio čempionatą pirmojo etapo rungtynes 0:3 (26:28, 14:25, 21:25). Nors prieš tai lietuvės buvo įveikusios Islandijos rinktinę, pralaimėjimas kaimynėms užkirto rinktinei kelią į tolesnį atrankos etapą.

Gegužės 3-4 dienomis žiūrovai turės unikalią galimybę išvysti po 20 metų pertraukos suburtą Lietuvos vyrų tinklinio rinktinę. Nacionalinė ekipa, kuri ruošiasi atrankos į Europos čempionatą varžyboms Liuksemburge, jau šį savaitgalį Šiauliuose dalyvaus tarptautiniame tinklinio turnyre olimpiniam čempionui Vasilijui Matuševui atminti.

Geriausi žaidėjai baigė dviejų savaičių pasiruošimo stovyklą šalies vicečempionų Kelmės „Antivio-Etovio“ sporto bazėje ir prieš išvykdami į Liuksemburgą, savo sirgalių akivaizdoje bandys įveikti du pajėgius klubus iš Latvijos ir Baltarusijos.

Rinktinės lyderiai – legionieriai

„Dėl užsitęsusio klubinio sezono ir kuklių finansų galėjome treniruotis tik 2 savaites, tačiau dabartinė situacija tikrai džiugina. Visi žaidėjai geros sportinės formos, atmosfera labai draugiška, o svarbiausia - pavyko išvengti traumų. Džiaugiuosi, kad pajėgiausi šalies žaidėjai rodo didžiulį norą atstovauti komandai ir kovingumą. Su tokiu nusiteikimu galima tikėtis puikių rezultatų. Turnyras Šiauliuose mums svarbus, nes pagaliau pamatysime tikrąjį savo pajėgumą ir komandos susitelkimą svarbiais momentais. Žaidėjams reikia pajusti jaudulį, azartą ir žiūrovų palaikymą,“ – rinktinės pasirengimą komentavo vyriausiasis treneris Ramūnas Barauskis.  

Į nacionalinę rinktinę suburti visi geriausi Lietuvoje ir užsienio klubuose žaidžiantys tinklininkai. Iš Švedijos atvyko Orkeljungos klubui atstovaujantis puolėjas Tomas Vilimas, kuris šiemet pagal rezultatyvumą buvo antras aukščiausioje Švedijos tinklinio lygoje. Taip pat prisijungė  rezultatyviausias Danijos aukščiausios lygos reguliariojo sezono žaidėjas Jaroslav Bogdanovič („Middelfart VK“). Kiti rinktinės lyderiai taip pat turi žaidimo užsienyje patirties – naudingiausias šio sezono Lietuvos jungėjas, komandos kapitonas Olegas Čebialis ketverius metus skynė laurus Suomijoje, o blokuotojas Lukas Gudas atstovavo Vokietijos „VSG Coburg/Grub“ klubui.

”Nacionalinė vyrų tinklinio rinktinė vėl suburta po kelių dešimtmečių pertraukos ir tai yra didžiulis žingsnis į priekį Lietuvos tinklinyje. Į rinktinę buvo pakviesti perspektyviausi jauni tinklininkai, iš kurių daug tikimasi ateityje ir keli patyrę žaidėjai, kurių užduotis - komandoje sujungti visus į bendrą vieningą visumą. Labai gaila, kad Prancūzijos aukščiausioje lygoje žaidžiantis Arvydas Mišeikis dėl traumos negali sportuoti, tačiau nežiūrint sveikatos problemų, jis atvyksta į treniruočių stovyklą palaikyti komandos ir prisidėti patarimais,“ – dėl netekties apgailestavo R. Barauskis.

Privalumai ir trūkumai

Tinklinio ekspertų vertinimu didžiausias rinktinės privalumas – pajėgūs laisvieji puolėjai („opozitai“) ir jungėjai. 

„Stipriausia rinktinės grandimi įvardinčiau „opozitus“ – Jaroslavas Bogdanovičius ir Tomas Vilimas yra tarptautinio lygio žaidėjai, o naudingiausias šių metų Lietuvos čempionato žaidėjas Martynas Kolodavičius -  jaunas ir perspektyvus, nors ir nėra juodadarbis aikštelėje. Šie trys puolėjai puikiai vienas kitą papildo. Subalansuotas ir jungiančiųjų pasirinkimas – universalusis Mantvydas Šuklys pasižymi stipriu charakteriu, emocijomis, jis tikras kovotojas. Mantvydas gali ir gynyboje sužaisti, ir gerai kamuolį paduoti, ir pasmūgiuoti, tik jam dar reikia laiko galutinai subręsti kaip žaidėjui. Patyręs Olegas Čebialis ne veltui yra komandos kapitonas – tai žmogus, apie kurį galima burti visą likusią komandą, tačiau jis lėtokas,“ – pagrindinius rinktinės kozirius vardijo nusipelnęs tinklinio ekspertas Jonas Adomaitis, kuris šalies tinklinio rinktinę treniravo prieš du dešimtmečius.

J. Adomaičio manymu pagrindinės rinktinės spragos pasimatys blokuotojų ir priiminėjančių puolėjų grandyse: „Iš į rinktinę pakviestų pirmų tempų Donato Andriulio, Audriaus Aleknavičiaus ir Luko Gudo aš pasilikčiau tik pastarąjį, nors ir jis, turėdamas tokius duomenis ir ūgį, neišnaudoja viso savo potencialo. Individualiai padirbėjus su Luku, iš jo būtų įmanoma išspausti daugiau. Puolėjų grandyje daug tikimasi iš talentingojo Arno Rumševičiaus, tačiau be jo komandoje galėtų būti ir Andžėj Savostenok. Per šiuos metus su Daugpilio universiteto komanda žaisdamas Šenker lygoje puolėjas labai patobulėjo. Kiti rinktinės kandidatai, kaip Lukas Každailis ir Tomas Staševičius turi puikius fizinius duomenis, tačiau jiems gali pristigti patirties. Apmaudu, kad visą sezoną nesitreniravo traumą gydęsis Andrius Gaidys – šis žaidėjas yra tikras lyderis, labai sumanus, kovingas, nebijantis imtis iniciatyvos – jo rinktinei labai trūks“.

Lietuvos vyrų tinklinio rinktinė gegužės 9-11 dienomis Liuksemburge dalyvaus pirmajame atrankos į Europos čempionato etape. Lietuvių varžovais bus Izraelio, Moldovos ir Liuksemburgo tinklininkai, o į antrąjį etapą pateks grupės nugalėtojai bei dvi iš trijų geriausių antrąsias vietas užėmusių rinktinių.

2014.04.29 d.

Lietuvos nacionalinės moterų ir vyrų tinklinio rinktinės, prieš Europos čempionato atrankos etapo varžybas pasitikrins savo jėgas Šiauliuose, kur Lietuvos moterų tinklinio rinktinė sužais dvejas draugiškas rungtynes prieš Latvijos rinktinę, tuo tarpu Lietuvos vyrų nacionalinė tinklinio rinktinė išmėgins savo jėgas tarptautiniame tinklinio turnyre skirtame Olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimui.

Kviečiame visus tinklinio gerbėjus atvykti gegužės 3-4 dienomis į Šiaulius ir palaikyti mūsų šalies rinktines. Varžybos vyks Šiaulių "Arenoje" adr. Jono Jablonskio g. 16

Tarptautinės moterų Lietuvos ir Latvijos tinklinio rinktinių varžybos:

Dalyvauja Lietuvos ir Latvijos moterų tinklinio rinktinės.

Tvarkaraštis:

Gegužės 3 d. 17.00 val.  Lietuva – Latvija (mot.)

Gegužės 4 d. 13.00 val.  Lietuva – Latvija (mot.)

Tarptautinis tinklinio turnyras Olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimui:

Dalyvauja: Lietuvos vyrų rinktinė, Daugpilio „Daugavpils Universitate“ LT , Gardino „Legion“ BY

Tvarkaraštis:

Gegužės 3 d.  

13.00 val. „Legion“ BY- „Daugavpils Universitate“ LV (vyr.)

15.30 val. „Daugavpils Universitate“LV – Lietuva (vyr.)

19.00 val. Lietuva - „Legion“ BY (vyr.) 

Gegužės 4 d.  

10.00 val.   „Daugavpils Universitate“ - „Legion“ (vyr.)

11.30 val.   Lietuva - „Legion“ BY(vyr.)

15.00 val.   Lietuva - „Daugavpils Universitate“ LT (vyr.)

Bendras Tvarkaraštis

Data

Laikas

Susitinka

m/v

Pastabos

2014.05.03

13.00

„Legion“

„Daugavpils Universitate“

vyrai

Žaidžiami 3 setai

15.30

„Daugavpils Universitate“

Lietuva

vyrai

Žaidžiami 3 seetai

17.00

Lietuva

Latvija

moterys

Pilnu formatu

19.00

Lietuva

„Legion“

vyrai

Žaidžiami 3 seetai

2014.05.04

10.00

„Daugavpils Universitate“

„Legion“

vyrai

Žaidžiami 3 seetai

11.30

Lietuva

„Legion“

vyrai

Žaidžiami 3 seetai

13.00

Lietuva

Latvija

moterys

Pilnu formatu

15.00

Lietuva

„Daugavpils Universitate“

vyrai

Žaidžiami 3 seetai

 

 

 

 

 

 

 

Primename, kad tai bus paskutiniosios mūsų šalies rinktinių varžybos prieš Europos čempionato pirmąjį atrankos etapą, kuriame gegužės 9-11 dienomis Lietuvos vyrų tinklinio rinktinė Liuksemburge susitiks su Izraelio, Moldovos ir Liuksemburgo ekipomis. Tuo tarpu Lietuvos moterų tinklinio rinktinės laukia išvyka į Juodkalniją, kur tenks "kovoti" prieš Bosnijos ir Hercegovinos, Estijos ir Juodkalnijos ekipas.